Zdjęcie: Twitter.com / Prezydent Biden
Reklama

– Byłoby to oczywiste, że prezydent USA Joe Biden chce się spotkać się pod Rzeszowem z żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej – powiedział w czwartek w RMF FM Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych.

Prezydent USA od środy (23 marca) przebywa w Europie, tego dnia przyleciał do Brukseli, a w czwartek uczestniczył w szczycie przywódców G7 oraz szczycie Rady Europejskiej. W piątek Joe Biden przylatuje do Polski. Na razie wiadomo, że w sobotę w Warszawie spotka się z prezydentem RP Andrzejem Dudą, a potem odlatuje do Waszyngtonu.

Głównym tematem pobytu Joe Bidena w Europie jest rosyjska agresja zbrojna na Ukrainę, sankcje wobec reżimu prezydenta Rosji Władimira Putina oraz pomoc humanitarna dla ukraińskich uchodźców. 

Czy Joe Biden odwiedzi Rzeszów? Takie spekulacje trwają od paru dni. Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych, w czwartek w RMF FM w rozmowie z Robertem Mazurkiem nie wykluczył takiej wizyty. W Jasionce od 3 lutego stacjonują amerykańscy żołnierze z 82. Dywizji Powietrznodesantowej, by wzmacniać wschodnią flankę NATO.

„W naturalny dla mnie sposób byłoby to oczywiste, że głowa państwa amerykańskiego chce się spotkać ze swoimi żołnierzami, podziękować im za służbę i pomoc sojuszniczą” – powiedział wiceminister Marcin Przydacz. Ewentualna wizyta Joe Bidena w Rzeszowie miałaby być jedną z części całego pobytu prezydenta USA w Polsce.

Nieoficjalnie się mówi, że Joe Biden w Jasionce ma się pojawić w piątek ok. godz. 15:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama