Zdjęcie: biuro prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

Tadeusz Ferenc, były już prezydent Rzeszowa, otrzymał list gratulacyjny od prezydenta RP Andrzeja Dudy. „Pragnę wyrazić mój szacunek i uznanie dla Pańskich dokonań” – napisał Duda.

„Pragnę wyrazić mój szacunek i uznanie dla Pańskich dokonań. Jestem przekonany, że zapisuje się Pan na trwałe w historii Rzeszowa jako znakomity i wielce zasłużony dla rzeszowian włodarz” – napisał prezydent RP Andrzej Duda w liście gratulacyjnym do Tadeusza Ferenca. 

W dalszej części listu prezydent Duda napisał, że cały „ogromny dorobek” Tadeusza Ferenca jest „jednocześnie znaczącym wkładem w rozwój Ojczyzny”. Ferenca nazwał „właściwym człowiekiem na właściwym miejscu”. 

Andrzej Duda wymienił też osiągnięcia Tadeusza Ferenca jako prezydenta: powiększanie granic miasta, utworzenie specjalnych stref ekonomicznych, rozwój budownictwa mieszkaniowego, modernizacja infrastruktury miejskiej. Duda podkreślił, że Ferenc umocnił Rzeszów jako ważny ośrodek akademicki i kulturalny. 

„Rzeszów jest miejscem, które dzisiaj urzeka i przyciąga, miejscem, z którego rzeszowianie są dumni i wiążą z jego rozwojem swoje życiowe plany” – napisał w liście Andrzej Duda.  Pełną treść listu przeczytacie TUTAJ

Byłemu prezydentowi Rzeszowa gratulacje przekazał Wojciech Kolarski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W uroczystości, która odbyła się w piątek w rzeszowskim ratuszu, uczestniczyli Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka, Ewa Draus, wicemarszałek województwa podkarpackiego i Marek Bajdak, który pełni obecnie funkcję prezydenta Rzeszowa.

– Pragnę podziękować za to, że prezydent Andrzej Duda przychylnie patrzył na Rzeszów i województwo podkarpackie. Bez pozytywnych decyzji władz centralnych nie udałoby się osiągnąć tego, co zrobiliśmy – przekazał Tadeusz Ferenc. 

Ferenc ze stanowiska zrezygnował 10 lutego. Od 25 lutego komisarzem w Rzeszowie jest Marek Bajdak.

Przedterminowe wybory na prezydenta miasta zaplanowano na 9 maja. Do startu w nich zgłosili się już Marcin WarchołAgnieszka Itner (Razem)Grzegorz Braun (Konfederacja)Maciej Masłowski (były poseł Kukiz’15) i Kazimierz Rochecki (przewodniczący Rady Osiedla Śródmieście).   

Zdjęcie: biuro prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa
Zdjęcie: biuro prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa
Zdjęcie: biuro prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama