Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Prof. Aleksander Bobko na liście „ofiar” Mateusza Morawieckiego. Premier odwołał go ze stanowiska wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. 

Mateusz Morawiecki w poniedziałek poinformował o zdymisjonowaniu 17 wiceministrów. „Odchudzanie” rządu PiS to efekt ujawnionych niedawno przez media gigantycznych nagród, które jeszcze w tamtym roku ministrom i wiceministrom przyznała ówczesna premier Beata Szydło.

Morawiecki zapowiedział zmniejszenie liczby wiceministrów. I tak właśnie się stało. Wśród „ofiar” znalazł się m.in. prof. Aleksander Bobko, rzeszowski senator PiS, który wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego był od listopada 2015 roku.

– Chcemy jeszcze bardziej usprawnić prace rządu, dlatego chcemy zmniejszyć warstwę polityczną, a zwiększyć warstwę urzędniczą, tak jak jest w największych demokracjach na zachodzie – tłumaczył w poniedziałek dymisje wiceministrów premier Morawiecki. 

Prof. Aleksander Bobko był jednym z nielicznych polityków z Podkarpacia, którzy po zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych w 2015 roku dostali ważne stanowisko w Warszawie. Prof. Bobko, przed objęciem stanowiska senatora i wiceministra, był rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama