Zdjęcie: Pixabay

Centrum Medyczne Medyk pomaga mieszkańcom Rzeszowa i okolic w zalogowaniu się do Internetowego Konta Pacjenta i uzyskaniu e-skierowania. Przypomina też, jak ważną rolę pełni profilaktyka.

Na Podkarpaciu realizowany jest program Profilaktyka 40+, który umożliwia bezpłatne badania diagnostyczne. Mogą z nich skorzystać kobiety i mężczyźni powyżej 40. roku życia.

Badania podzielono na pakiety diagnostyczne dla kobiet i mężczyzn, jak i te dla obu płci. Obejmują one m.in. morfologię krwi, ocenę miarowości rytmu serca, pomiar ciśnienia tętniczego, a także poziomu glukozy czy stężenia cholesterolu. Uczestnicy programu mogą także zbadać stężenie kreatyniny oraz poznać swój profil lipidowy.

Taki zestaw badań pomocny jest w wykrywaniu m.in. problemów kardiologicznych i tych związanych z układem krwionośnym, w tym nadciśnienia tętniczego czy zaburzeń powodujących miażdżycę. Umożliwia także wczesne wykrycie cukrzycy.

Sondaż przeprowadzony w listopadzie 2019 roku przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia pokazuje, że co czwarty Polak nie wie, czy w jego wieku są zalecane jakieś badania profilaktyczne. Z kolei 9 procent badanych przyznało, że nie planuje ich wykonywać. Wśród tej grupy dominują właśnie 40-latkowie.

– Profilaktyka 40+ to program, który może pomóc Polakom wypracować nawyk regularnego kontrolowania stanu swojego zdrowia. Badania zrealizować można aż w 30 przychodniach Medyka na terenie całego Podkarpacia, a w tym w 12 na terenie samego Rzeszowa – zachęca Stanisław Mazur, prezes rzeszowskiego Medyka.

Infolinia Medyka: 17 861 30 78. Na końcu tekstu znajdziecie listę rzeszowskich przychodni, gdzie prowadzone są bezpłatne badania. 

Dodatkowo Medyk ułatwia zdobycie skierowania na badania. Konsultanci pomagają zalogować się na Internetowe Konto Pacjenta. Wypełnia się ankietę, następnie, gdy system wygeneruje e-skierowanie, pacjenci muszą już tylko zarejestrować się na badania poprzez bezpłatną infolinię, wiadomość SMS, stronę internetową czy też osobiście w przychodni.

Istnieje także możliwość tworzenia mobilnych punktów pobrań na Podkarpaciu we współpracy z gminami, instytucjami publicznymi czy firmami. Wszystkie osoby, a szczególnie seniorzy, mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń w zakresie korzystania z nowoczesnych metod komunikacji między pacjentem, a służbą zdrowia.

W ubiegłym miesiącu Medyk zainaugurował akcję #dajemyserce. Ma ona m.in. zwiększyć liczbę defibrylatorów na terenie Rzeszowa, nowych urządzeń ma być ponad 400. Akcja przewiduje też szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz promocję działań związanych z profilaktyką zdrowotną mieszkańców regionu.

Równolegle Medyk realizuje również inne programy profilaktyczne: „Wybierz życie”, „Mammografia”, Życie po zawale, Medyk Onkologia, STOP cukrzycy, „Walcz jak facet” oraz „Różowa wstążka”.

Gdzie w Rzeszowie zrobicie badania?

– punkt pobrań – ul. Architektów 11

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– punkt pobrań – ul. Budziwojska 327

– punkt pobrań – ul. Dąbrowskiego 33A

– punkt pobrań – ul. Leska 2

– punkt pobrań – ul. Lisa-Kuli 9d

– punkt pobrań – ul. Łukasiewicza 88

– punkt pobrań – ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14

– punkt pobrań – ul. Podkarpacka 1

– punkt pobrań – ul. Powstańców Warszawy 28

– punkt pobrań – ul. Siemiradzkiego 4

– Pracownia Diagnostyki Laboratoryjnej (laboratorium)- ul. Szopena 1

– punkt pobrań materiałów do badań – ul. Rejtana 53

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama