Zdjęcie: Służba Ochrony Państwa

Przekroczenie uprawnień służbowych – pod takim kątem rzeszowska prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące „wizyty” funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa w nocnym lokalu w centrum Rzeszowa. 

O „wizycie” funkcjonariusza SOP-u w klubie „Boss” na rzeszowskim Rynku pisaliśmy TUTAJ. Przypomnijmy, funkcjonariusz pojawił się w lokalu po wizycie w Rzeszowie 25 czerwca premiera RP Mateusza Morawieckiego

Około 1:00 w nocy do klubu zostali wezwani policjanci, gdy się okazało, że funkcjonariusz SOP wyciągnął broń i zaczął ją demonstrować przed ludźmi. Obsługa lokalu twierdzi, że funkcjonariusz przeładował pistolet i zaczął nim grozić pracownikom.

Młody mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do Izby Wytrzeźwień. Funkcjonariusz miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli także jego broń, a o całym zdarzeniu powiadomiono Prokuraturę Rejonową dla miasta Rzeszów.

Jak dowiedzieliśmy się, prokuratura wszczęło śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień służbowych przez funkcjonariusza SOP. Z zabezpieczonych nagrań z monitoringu nie wynika jednak, by funkcjonariusz groził bronią komukolwiek w klubie. 

– Na razie możemy mówić o demonstrowaniu broni. Nie mamy dźwięku z nagrań, nie wiemy, jakie słowa padły. Będziemy przesłuchiwać pracowników lokalu. Jeżeli potwierdzą, że w ich kierunku były groźby, to postępowanie rozszerzymy o groźby karalne – zapowiada Wojciech Przybyło, szef rzeszowskiej prokuratury. 

Przedmiotem śledztwa jest ocena obecności funkcjonariusza SOP na służbie pod wpływem alkoholu, posiadanie przez niego broni w stanie nietrzeźwości (to wykroczenie) i posługiwanie się bronią palną w tym czasie.

– Na potrzeby śledztwa zostało również zabezpieczone nagranie z kamery umieszczonej na mundurze jednego z policjantów – dodaje prokurator Wojciech Przybyło. Wobec funkcjonariusza SOP prowadzone jest także postępowanie dyscyplinarne. 

Fot. Materiały Rzeszów News. Na zdjęciu funkcjonariusz SOP wyprowadzany z lokalu przez policjantów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama