Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

34-letni Tomasz Golenia poszukiwany listem gończym. Cztery lata temu włamał się do rzeszowskiego kościoła farnego. 

Tomasz Golenia jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową dla miasta Rzeszów, wydała za nim list gończy. Z ustaleń prokuratury wynika, że 34-latek wraz z innymi osobami (one zostały ustalone, wobec nich toczy się oddzielne postępowanie) w nocy z 28 lutego na 1 marca 2015 roku włamał się do parafii p.w. Św. Wojciecha i Stanisława (rzeszowska Fara).

Złodzieje wcześniej wyłamali kratę zabezpieczającą szyb wentylacyjny. Z kościoła ukradli cztery kielichy liturgiczne, dwa mikrofony bezprzewodowe, dwie monstrancje z relikwiami św. Teresy i rodziców św. Teresy, dwie puszki Caritasu. Sprawcy wynieśli również pilota do systemu alarmowego, sześć kościelnych kluczy oraz około 200 zł w gotówce.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Złodzieje połakomili się także na dwa pojemniki dla chorych, siedem paten, metalowy stojak, bursę oraz dwie pokrywki o łącznej wartości 5100 zł. Z kościoła skradziono także pięć kluczy, pilota samochodowego, trzy zapalniczki o wartości 310 zł. Według informacji prokuratury, poszukiwany Tomasz Golenia ostatnio mieszkał w Łańcucie.

Zdjęcie: Materiały prokuratury

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama