Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Szybkie zlokalizowanie zaparkowanego pojazdu oraz łatwe kontrolowanie czasu postoju – to zalety „ulepszonej” wersji systemu mPay, dzięki któremu rzeszowscy kierowcy mogą płacić za parkowanie przy użyciu swoich telefonów komórkowych.

Nowa wersja płatności za parkowanie w mPay stawia przede wszystkim na intuicyjność i szybkość transakcji. Po uruchomieniu aplikacji kierowcy mogą łatwo przełączać się pomiędzy trzema dostępnymi metodami parkowania i od razu wybrać tę, która jest dla nich w danej sytuacji najbardziej odpowiednia: bez limitu, na czas lub na kwotę.

Z poziomu tego samego ekranu kierowcy mają dostęp do wszystkich kluczowych funkcji usługi, jak dodawanie i edytowanie pojazdów, historia transakcji czy cennik strefy płatnego parkowania. Aplikacja pozwala też w dowolnym momencie sprawdzić aktualny koszt parkowania, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia oraz kiedy zostanie ono automatycznie zakończone.

Za postój kierowcy mogą płacić kartą płatniczą. Dodatkowym udogodnieniem w najnowszej wersji usługi jest możliwość korzystania z geolokalizacji. Kierowcy nie muszą samodzielnie określać właściwego miasta i strefy parkowania. W każdej chwili mogą też użyć funkcji „Znajdź auto”, która pozwala szybko zlokalizować zaparkowany samochód na podstawie współrzędnych GPS.

Przydatną nowością jest również specjalny formularz, za pomocą którego można zamówić naklejkę potrzebną do oznaczenia pojazdu. Wystarczy wypełnić go swoimi danymi, aby otrzymać darmową przesyłkę.

– Nowe płatności za parkowanie powstały praktycznie od podstaw. Podczas ich projektowania uwzględniliśmy wiele sugestii naszych użytkowników, zarówno prywatnych, jak i flotowych – mówi Maciej Orzechowski, prezes mPay.

– Głównym elementem usługi pozostają płatności, ale chcemy, żeby aplikacja ułatwiała wykonywanie także innych czynności związanych z parkowaniem. Stąd m.in. szersze niż dotychczas wykorzystanie geolokalizacji. Już teraz pracujemy nad kolejnymi, przydatnymi funkcjami  – dodaje Orzechowski.

Najszybszą z dostępnych w mPay metod płatności za parkowanie jest „Bez limitu”. Dzięki niej kierowcy mogą całkowicie uniknąć konieczności przewidywania, jak długo zajmie im postój i płacą tylko za jego faktyczny czas. Wystarczy, że wysiadając z auta rozpoczną naliczanie opłaty przyciskiem „start”, a po powrocie zatrzymają je dotykając przycisku „stop”.

W każdej chwili mogą też sprawdzić, ile czasu pozostało do zakończenia obowiązywania strefy płatnego parkowania. Jeżeli nie zatrzymają naliczania opłaty przed jego upływem, aplikacja zrobi to automatycznie o właściwej dla rzeszowskiej strefy godzinie.

Dzięki nowemu interfejsowi graficznemu korzystanie z pozostałych metod rozliczania parkowania jest równie proste. Kierowcy nie muszą samodzielnie wpisywać w aplikacji planowanego czasu postoju, ani kwoty, którą zamierzają wydać. Wystarczy przesunąć palcem po ekranie, aby za pomocą specjalnego wskaźnika określić odpowiednią wartość. Jeżeli kierowca wróci do pojazdu wcześniej niż planował, może zatrzymać naliczanie opłaty za pomocą jednego dotknięcia ekranu telefonu.

Nowa wersja usługi jest obecnie dostępna dla użytkowników telefonów z systemami Android oraz iOS. 

Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie obowiązuje od 1 stycznia 2016 r. Opłaty są pobierane tylko w dni powszednie – od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do 17.

Rzeszowska strefa jest podzielona na dwie podstrefy: niebieską i pomarańczową. Pierwsza godzina parkowania w podstrefie niebieskiej kosztuje 2 zł, druga – 2,4 zł, trzecia – 2,8 zł, czwarta i następna – 2 zł. Opłata w podstrefie pomarańczowej jest jednakowa. Każda godzina kosztuje 1,5 zł.

Za pomocą aplikacji mPay w Rzeszowie można także kupować bilety komunikacji miejskiej.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama