Protest rolników na Podkarpaciu. Zablokowane centrum Rzeszowa

0
Reklama

W środę przed południem 18 ciągników zablokowało centrum Rzeszowa w ramach protestu przeciwko ustawie o ochronie zwierząt.

 

W środę zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rolnicy wyjechali na polskie drogi w ramach protestu przeciw „piątce Kaczyńskiego”. W całym kraju zablokowano około 100 dróg, w tym trasę Dębica – Mielec, drogi w Jaśle, Jarosławiu oraz w centrum Rzeszowa.

– 18 traktorów po 11:00 wyruszyło z ul. Lubelskiej, następnie skierowali się w stronę al. Cieplińskiego, gdzie zawrócili na rondzie, by udać się na al. Piłsudskiego. Rolnicy zatrzymali się na parkingu przy ul. Dworaka. Na miejscu rozmawiają z nimi policjanci – mówił nam w południe nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Ulice w Rzeszowie w centrum miasta były zablokowane do południa, nie rodziło to większych utrudnień w ruchu.

Protestu zorganizowali Agrounia oraz Ogólnopolski Porozumienie Związków Zawodowych. Rolnicy sprzeciwiają się dalszym pracom nad procedowaną w parlamencie ustawą o ochronie zwierząt. Projekt zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i zakaz trzymania psów na krótkich łańcuchach.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: