Zdjęcie: materiały UM Rzeszowa

W poniedziałek rozpocznie się modernizacja ulic w północno-wschodniej części Śródmieścia, którą ratusz odsunął z powodu złych warunków pogodowych. Szykują się utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. 

Warta 50 mln zł drogowa inwestycja, w której rezultacie przebudowane zostaną m.in. ulice Siemieńskiego, Fredry, Batorego i Styki, miała rozpocząć się 8 lutego, ale prace uniemożliwiła pogoda

Burzenie mostu nad potokiem Przyrwa, od którego rozpocznie się modernizacja układu drogowego, zaplanowano tym razem na 1 marca. Tego dnia od godz. 12:00 z ruchu wyłączony zostanie 30-metrowy odcinek ul. Siemieńskiego – między skrzyżowaniem ul. Siemieńskiego z ul. Ciepłowniczą i al. gen. Maczka a terenem za mostem na Przyrwie. 

– Kierowcy, aby dostać się na ul. Siemieńskiego, będą musieli korzystać z oznakowanych objazdów ulicami Kochanowskiego lub Partyzantów. Ruch pieszy w tamtym rejonie będzie na oznakowanym trakcie, od strony ul. Ciepłowniczej do ul. Siemieńskiego – przekazuje Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ze względu na roboty drogowe zmiany nastąpią też w kursach miejskich autobusów MPK na liniach N1, 5, 9, 12, 29 i 59. – Dotychczasowe ich trasy będą pomijać przystanki: Siemieńskiego Dom Studenta 01 oraz Żółkiewskiego / Chocimska 01. Na al. gen. Maczka zostaną ustawione tymczasowe przystanki dla wspomnianych linii – podaje Artur Gernand. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama