Zdjęcie: materiały UM Rzeszowa

W poniedziałek ruszy przebudowa ulic w północo-wschodniej części Śródmieścia. Oznacza to niedogodności dla kierowców i pasażerów miejskiej komunikacji.

W poniedziałek (8 lutego) w Rzeszowie rozpocznie się duża drogowa inwestycja. W jej rezultacie przebudowane zostaną m.in. ulice: Siemieńskiego, Fredry, Batorego, Styki. 

– Wartość inwestycji to blisko 50 mln zł, z czego duża część pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej – mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. 

Modernizacja ruszy z poślizgiem. Dlaczego? Umowę z wykonawcą podpisano dopiero 18 grudnia. Powodem opóźnień były odwołania uczestników przetargu – najpierw firmy Strabag, a później Eurovia. Ostatecznie padło na Strabag

Zamknięta ul. Siemieńskiego

Prace modernizacyjne rozpoczną się od zburzenia mostu nad potokiem Przyrwa. W poniedziałek od godz. 12:00 z ruchu wyłączony zostanie ok. 30-metrowy odcinek ul. Siemieńskiego, między skrzyżowaniem ul. Siemieńskiego z ul. Ciepłowniczą i al. gen. Maczka a terenem za mostem na Przyrwie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Kierowcy, chcąc dostać się na ul. Siemieńskiego, będą musieli korzystać z oznakowanych objazdów ulicami Kochanowskiego lub Partyzantów. Ruch pieszy w rejonie prac będzie odbywał się oznakowanym traktem, który pobiegnie od strony ul. Ciepłowniczej do ul. Siemieńskiego – przekazuje Artur Gernand z biura prasowego magistratu.

Zmiany w kursach miejskich autobusów

Ze względu na przebudowę wprowadzone zostaną zmiany w kursach komunikacji publicznej. Zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr N1, 5, 9, 12, 29 i 59.

– Dotychczasowe trasy tych linii będą pomijać przystanki: Siemieńskiego Dom Studenta 01 oraz Żółkiewskiego / Chocimska 01. Na al. gen. Maczka zostaną ustawione tymczasowe przystanki dla wspomnianych linii – informuje Gernand. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama