Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Na około 30 mln zł szacowany jest koszt przebudowy ulicy Kwiatkowskiego w Rzeszowie. Koncepcja inwestycji już jest. 

O poszerzenie ulicy Kwiatkowskiego na początku lutego upominali się miejscy radni PiS. Wnioskowali do prezydenta Rzeszowa o zapisanie w budżecie miasta pieniędzy na projekt inwestycji. Poszerzenie ulicy Kwiatkowskiego jest konieczne, bo dojazd do centrum miasta dla mieszkańców osiedli Drabinianka, Budziwój i Biała jest drogą przez mękę. 

Ratusz wtedy zapewniał, że PiS nie musi ich dopingować do działania, bo plan przebudowy ul. Kwiatkowskiego jest, urzędnicy czekali na koncepcję. W piątek Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie poinformował, że koncepcja właśnie została przygotowana. Prace nad nią trwały od ubiegłorocznych wakacji. 

Urzędnicy przypominają, że ulica Kwiatkowskiego jest drogą powiatową. Plan przewiduje, że ulica zostanie przebudowana na ponad 3-kilometrowym odcinku – od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy do skrzyżowania z przyszłą obwodnicą południową (ul. Jana Pawła II – skrzyżowanie z ul. Papieską). 

Koncepcja przewiduje, że ulica Kwiatkowskiego po przebudowie będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, jezdnia będzie miała 7 m szerokości, przy skrzyżowaniach powstaną pasy wyłączenia/włączenia (3 m szerokości). Po obu stronach jezdni powstaną też chodniki – po lewej na 1,8 m szerokości, po prawej na 2,28 m.

Przy skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych po lewej stronie ma również powstać ścieżka rowerowa (2,8 m). Pobocza mają mieć mieć 75 cm. – To, czy rzeczywiście ulica będzie miała cztery pasy pokaże projekt. Projekt również wykaże, czy będzie istniała konieczność wyburzania domów, a jeśli tak, to ilu – tłumaczy Artur Gernand. 

Dodał, że Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie w najbliższym czasie zawnioskuje o wprowadzenie inwestycji do budżetu miasta. Opracowanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę ma trwać ok. 1,5 roku. Przewidywany koszt budowy to ok. 30 mln zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: