Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News

Do 6 metrów ma zostać poszerzona ulicy Matysowska w Rzeszowie. Inwestycję oszacowano na 5 mln zł. 

Matysówka od 2019 roku jest częścią Rzeszowa. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, podczas kampanii samorządowej w 2018 roku, stojąc na pięknych wzgórzach jeszcze wówczas wsi należącej do gminy Tyczyn, obiecywał: – Zdecydowanie będziemy inwestować duże pieniądze w Matysówkę, aby przepiękny teren upiększał i ubogacał Rzeszów.

Dlatego na początek miasto chce poprawić infrastrukturę drogową na nowym osiedlu. Chodzi o przebudowę ul. Matysowskiej, przy której są zatoki autobusowe, szkoła, przedszkole oraz żłobek. Droga jest wąska, nie ma kanalizacji, co w ub. r. skutkowało błotną mazią, która po ulewnych deszczach zalewała ulice.

Dlatego Miejski Zarząd Dróg jeszcze w kwietniu ogłosił przetarg w formie „zaprojektuj-wybuduj” na rozbudowę ul. Matysowskiej. Inwestycja zakłada rozbudowę drogi na ponad 2-kilometrowym odcinku – od ul. Wichrowej do ul. Pienińskiej. Droga ma zostać poszerzona do 6 m. Ponadto, po lewej stronie powstanie 2-metrowy chodnik, 6 zatok autobusowych oraz kanalizacja deszczowa. Zostanie przebudowane także oświetlenie drogowe.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Miasto na przebudowę ulicy Matysowskiej ma 5 mln zł. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama