Przegląd Nowego Kina Francuskiego. Od środy tylko w kinie Zorza

Reklama

Rzeszów znalazł się na liście kilkunastu polskich miast, w których odbędzie się 15. edycja Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. Filmy zobaczycie w kinie Zorza.

 

Zdjęcia: materiały prasowe

Przegląd rozpoczyna się w środę, 5 czerwca, potrwa do 12 czerwca. Projekcje zaplanowano w Warszawie i kilkunastu miastach w Polsce, m.in. Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Zamościu i właśnie w Rzeszowie.

– W programie, jak co roku, nie zabraknie filmów docenionych przez francuską Akademię Filmową, krytyków i widzów – zapowiada Katarzyna Kazanecka z rzeszowskiego kina Zorza, w którym zobaczycie 11 francuskich filmów. 

Jedną z najciekawszych propozycji jest wielki przebój francuskich kin, „Królestwo zwierząt” Thomasa Cailleya, którego bohaterowie (w jednej z głównych ról Romain Duris) muszą zmierzyć się z epidemią mutacji genetycznych zmieniających ludzi w zwierzęta.

– Film zgromadził we Francji ponad milion widzów i otrzymał aż pięć Cezarów, w tym za najlepsze kostiumy, muzykę i efekty specjalne – zwraca uwagę Katarzyna Kazanecka. 

Po raz pierwszy widzowie Przeglądu obejrzą dwa filmy animowane. „Mars Express. Świat, który nadejdzie” w reżyserii Jérémiego Perrina to dystopijna opowieść o detektywce i androidzie prowadzących śledztwo w sprawie zaginięcia studentki uwikłanej w niebezpieczną aferę. Natomiast „Wielka przygoda Niny” (reż. Alain Gagnol i Jean-Loup Felicioli) zabierze najmłodszych widzów w pełne emocji poszukiwania skarbu w towarzystwie pewnego rezolutnego jeża.

Wielbicielom Fanny Ardant organizatorzy przeglądu polecają komedię „Do usług szanownej pani”, w której pojawia się u boku (mówiącego po francusku) Johna Malkovitcha. Z kolei Virginie Efirze w głośnym filmie Valérie Donzelli „Tylko my dwoje” (Cezar za najlepszy scenariusz adaptowany) towarzyszy diaboliczny Melvil Poupaud.

Bilety na pojedyncze seanse kosztują 18 zł.

PROGRAM:

– 5 czerwca – Tylko my dwoje, L’Amour et les forêts, sala niebieska, godz. 18:0-

– 6 czerwca – Królestwo zwierząt, Le règne animal, sala niebieska, godz. 18:00

– 7 czerwca – Natura miłości, sala niebieska, godz. 16:00

– 7 czerwca – Dobry nauczyciel I The good teacher, sala niebieska, godz. 18:00

– 8 czerwca – Wielka przygoda Niny, Nina et le secret du hérisso, sala niebieska, godz. 16:00

– 8 czerwca – Trzej muszkieterowie – Milady, sala czerwona, godz. 18:00

– 9 czerwca – Mars express. Świat, który nadejdzie, sala niebieska, godz. 16:00

– 9 czerwca – Do usług szanownej pani, Complètement cramé, sala niebieska, godz. 18:00

– 10 czerwca – Amstaf Chien de la casse | Junkyard Dog, sala niebieska, godz. 18:00

– 11 czerwca – Ostatnie lato, L’Été dernier | Last Summer, sala niebieska godz. 18:00

– 12 czerwca – Atalanta, sala niebieska, godz. 18:00.

Organizatorami Przeglądu Nowego Kina Francuskiego są Instytut Francuski w Polsce, Gutek Film i Unifrance. Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.pnkf.institutfrancais.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama