Fot. Czytelnik Rzeszów News. Na zdjęciu skrzyżowanie ulic Dworka, Lwowskiej i Rejtana

17 mandatów wlepili policjanci podczas drugiej odsłony akcji „Przejezdne skrzyżowania” w Rzeszowie. W ponad 130 przypadkach korygowali błędy kierujących.

W miniony piątek, 4 października, policjanci rzeszowskiej drogówki ponownie pojawili się na rzeszowskich skrzyżowaniach. Tydzień wcześniej, 27 września, wychwycili 21 wykroczeń kierowców. Akcja „Przejezdne skrzyżowania” będzie trwała w każdy piątek do końca października. Policjanci zwracają uwagę na błędy kierowców, które powodują korki i tamują ruch. Akcję zainicjował Urząd Miasta w Rzeszowie

Drugi etap „Przejezdnych skrzyżowań ponownie potwierdził spostrzeżeń policjantów. Na wybranych skrzyżowaniach tylko w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego ujawnili 39 wykroczeń.

– Podobnie jak w ubiegły piątek, najczęściej popełnianym wykroczeniem było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania jazdy. Funkcjonariusze odnotowali 20 takich wykroczeń – poinformował we wtorek nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W 6 przypadkach kierowcy nie zastosowali się do sygnalizacji świetlnej, a 7 razy wykonywali, nie stosując się do znaków, manewry niewłaściwych pasów ruchu. Wśród innych wykroczeń były też przypadki, gdy kierowca zaparkował w obrębie skrzyżowania, a rowerzyści przejeżdżali po przejściach dla pieszych.

– Funkcjonariusze w 22 przypadkach pouczyli sprawców wykroczeń, jednak w 17 przypadkach sięgnęli po mandaty – relacjonuje nadkom. Szeląg. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci ponad 130 razy interweniowali korygując błędy kierowców. Najczęstszymi było niewykorzystywanie wolnych pasów ruchu, z których można kontynuować jazdę w zamierzonym kierunku i duże odległości pomiędzy pojazdami, co innym kierowcom uniemożliwiało wjazd na skrzyżowania w tym samym cyklu świateł.

Pierwszy błąd ilustruje poniższy film. Po interwencji policjantki na wolnym pasie na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Placu Śreniawitów znalazło miejsce jeszcze kilka samochodów. 

Akcją “Przejezdne skrzyżowanie” jest objętych 9 rzeszowskich skrzyżowań: ul. Lisa-Kuli z ul. Jagiellońską, al. Cieplińskiego z al. Piłsudskiego, ul. Targowa z al. Piłsudskiego, placu Śreniawitów z ul. Dąbrowskiego, ul. Hetmańska z al. Powstańców Warszawy, ul. Hetmańska z ul. Wincentego Pola, ul. Marszałkowska z ul. Kochanowskiego, ul. Lwowska z al. Rejtana, ul. Kwiatkowskiego i ul. Podwisłocze z al. Powstańców Warszawy.

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama