Zdjęcie: alivia.org.pl

Wraz z końcem kwietnia, kończy się czas składania deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego. Każdej osobie, wypełniającej taką deklarację przysługuje przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Fundacja Alivia jest organizacją, która za wiodący cel stawia sobie pomaganie osobom, które zmagają się z rakiem, w tym pacjentom z Rzeszowa i okolic.

Każdego roku, aż około 160 tysięcy osób, słyszy diagnozę – rak. Jest to niezwykle trudna choroba, która jest obciążeniem dla chorego ale też dla bliskich z jego otoczenia, zarówno w kwestii psychicznej, jak i finansowej. Na nowotwór zapada bardzo dużo osób w różnym wieku, bardzo często niestety są to osoby młode. Walka z rakiem to przede wszystkim ból, strach, niepokój, niepewność i bardzo często też bieda – kłopoty finansowe. 

Fundacja Onkologiczna Alivia obecnie zbiera środki dla około 300 osób, a na czele fundacji stoi rodzeństwo – Agata i Bartosz Polińscy. Historia jej powstania jest bardzo osobista, ponieważ Agata również w dosyć młodym wieku zmagała się z rakiem. Wygrała z chorobą dzięki silnej determinacji i pokaźnym środkom finansowym na nowoczesne leki. Celem fundacji jest zapewnienie leków, kuracji, badań specjalistycznych, zabiegów, rehabilitacji bądź innych podobnych usług, które nie są realizowane przez NFZ albo czas oczekiwania jest zbyt długi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Niewielu z nas jest świadomym, iż niekiedy miesięczne koszty leczenia nowotworu u jednej osoby to kwota nawet 50 tysięcy złotych. Każda forma wspierania takiej fundacji ma ogromną wartość. Wśród podopiecznych Fundacji Alivia znajdują się także osoby z Rzeszowa i okolic. Jedną z potrzebujących jest Pani Grażyna, która z samej renty nie jest w stanie zapewnić sobie leczenia oraz dojazdów wiążących się z nim (skarbonka.alivia.org.pl/grazyna-pawlus). Kolejna osoba to Pani Basia z Rudnika, która wymaga kosztownego leczenia, które opiera się na drogiej terapii protonowej. Ma trójkę dzieci w tym zaledwie 8-letnią Anię (skarbonka.alivia.org.pl/barbara-magiera). Maria z Grabownicy to z kolei młoda, 27-letnia kobieta, która od pewnego czasu zmaga się z glejakiem mózgu, prosi o pomoc i wsparcie w walce o powrót do normalnego życia (skarbonka.alivia.org.pl/maria-korfanty). 

Wśród podopiecznych fundacji, każdy ma swoją indywidualną historię ale jeden cel, do którego ze wszystkich sił dążą. Ty przekazując 1% na cel Fundacji Alivia pomagasz im w walce o zdrowie i życie. Dzięki każdej osobie przekazującej tę część swojego podatku, ktoś może otrzymać od fundacji pomoc, której tak wielu chorych potrzebuje. Wartość 1% podatku dochodowego może przekazać każdy kto rozlicza się z Urzędem Skarbowym, nie ma znaczenia, czy jest to deklaracja w formie papierowej, czy też elektronicznej. Korzystając ze swojego prawa robisz wiele dobrego, pamiętaj o tych, którzy cierpią i potrzebują wsparcia. Wystarczy tylko wpisać w formularzu PIT KRS 0000358654 lub skorzystać z programu do rozliczania PIT dostępnego na stronie Fundacji Alivia. 

Reklama