Zdjęcie: CBŚP

12 członków zorganizowanej grupy przestępczej, działającej m.in. w województwach śląskim i podkarpackim zatrzymali funkcjonariusze CBŚP z Przemyśla wspólnie z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Grupa trudniła się przede wszystkim przestępczością akcyzową: handlem tytoniem i nielegalnymi papierosami.

Jak poinformowała Agnieszka Hamelusz, rzeczni Centralnego Biura Śledczego Policji, funkcjonariusze CBŚP z Przemyśla wraz z pogranicznikami BiOSG od dwóch lat rozpracowywali międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się produkcją i przemytem nielegalnych papierosów.

– W trakcie ustaleń operacyjnych okazało się, że niektórzy z jej członków zajmują się również uprawą konopi i handlem marihuaną. Funkcjonariusze ustalili, że grupa działała w województwach podkarpackim, mazowieckim, łódzkim i śląskim – informuje Agnieszka Hamelusz.

Zdjęcie: CBŚP
Zdjęcie: CBŚP

Policjanci i pogranicznicy jednocześnie weszli pod kilkanaście adresów w województwie podkarpackim i śląskim. Tym razem zatrzymali 12 osób związanych z tą grupą.

Podczas kilku wspólnych realizacji, funkcjonariusze obu służb zabezpieczyli ponad 5,5mln. sztuk papierosów, prawie 3,5 tony tytoniu, trzy maszyny do cięcia tytoniu i maszynę służącą do produkcji papierosów. Zlikwidowana została również plantacja marihuany licząca 137 krzewów.

Do tej pory zatrzymanych zostało 56 osób, w tym 43 Polaków, 7 obywateli Ukrainy, 5 obywateli Rosji i jedna obywatela Niemiec. Podejrzanym zostały przedstawione zarzuty: kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zarzuty posiadania narkotyków i przestępstw karno-skarbowych.

Policjanci i pogranicznicy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Zdjęcie: CBŚP
Zdjęcie: CBŚP

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama