W piątek na rzeszowskim Rynku zakończyło się przesłuchanie 18 finalistów XI edycji Rzeszów Carpathia Festival. Dziś poznamy laureatów.

Przesłuchania finalistów rozpoczęły się o godz. 18:00. Zostali wcześniej wyłonieni spośród 200 zgłoszeń, jakie dotarły do biura festiwalowego. O zwycięstwo walczą w tym roku artyści z Polski, Chorwacji, Słowacji, Anglii, Ukrainy, Rosji, Litwy, Czech, Włoch i Węgier.

Polskę reprezentują: Sarsa Markiewicz, Paulina Pieniążek, Jakub Jonkisz, Kasia Moś, Jakub Prachowski i Trabanda

– Z roku na rok wykonawcy prezentują coraz lepszy poziom. Mieliśmy twardy orzech do zgryzienia. Już w sobotę okaże się, kto w tym roku okazał się najlepszy – powiedziała nam dziennikarka telewizyjna Dorota Szpetkowska, przewodnicząca festiwalowego jury.

Wraz z nią artystów oceniali także: muzycy Marek Kościkiewicz i Zbigniew Jakubek, dziennikarz muzyczny Lech Nowicki oraz dziennikarz Radia Rzeszów Roman Owsiak.

15 tys. zł dla zwycięzcy

Łączna pula nagród w tej edycji festiwalu wynosi 35 tys. zł. Najwięcej, bo aż 15 tys. zł trafi do zdobywcy Grand Prix. Reszta kwoty zostanie podzielona między laureatami za pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz za najlepszą kompozycję, dla największej osobowości scenicznej oraz najlepszego instrumentalisty.

Po przesłuchaniach konkursowych artyści z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie zaprezentowali publiczności spektakl muzyczny „Volare Cantare” w reżyserii Anny Czenczek, która jest również pomysłodawcą i dyrektorem Rzeszów Carpathia Festival. Zdjęcia ze spektaklu możecie zobaczyć TUTAJ.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Około godz. 21:00 wspólnym odśpiewaniem hymnu festiwalowego oficjalnie otwarto tegoroczną edycję festiwalu. Po recitalu wystąpiła ubiegłoroczna laureatka festiwalu Kasia Popowska, której kariera rozwija się w oszałamiającym tempie.

Na finał rzeszowska gwiazda

W sobotę dalsza część festiwalowych atrakcji. O godz. 18:00 rozpocznie je pokaz przedstawienia dla dzieci „Tygrys Pietrek” w wykonaniu aktorów Teatru Maska. Po nim koncert „Piosenki pana Waldka” w wykonaniu dziecięcej Grupy Artystycznej z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz recital Alicji Regi, zwyciężczyni telewizyjnego show muzycznego w TVN „Mali Giganci”.

Tuż po godz. 19:00 jury ogłosi zwycięzców tegorocznej edycji festiwalu. Po ogłoszeniu werdyktu o godz. 19:30 zaśpiewa Safi Rakover – laureatka Grand Prix Rzeszów Carpathia Festival 2014. Po niej na scenie pojawią się zdobywców tegorocznych nagród i wyróżnień.

O 20:40 wystąpi duet Sabina & Kuba, który jest trzykrotnym laureatem festiwalu z lat 2007, 2010 i 2011. A o 21.00 na scenie pojawi się gwiazda Rzeszów Carpathia Festival 2015 – rzeszowski zespół RSC. Muzycy zapowiadają, że będzie to ich ostatni publiczny występ. Dlatego muzycy zatytułowali go „Taniec pożegnalny”.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama