Zdjęcie: Fundacja Rzeszowska
– Przestrzeń kwadratowa autorstwa Jakuba Szczęsnego została już wybudowana w Rzeszowie! – informuje Fundacja Rzeszowska. Po raz pierwszy będzie można ją zobaczyć we wtorek, 13 sierpnia. 

 
Instalacja, która powstała w ramach czwartej edycji Lechstarter, jest już gotowa i czeka na finalny odbiór architektoniczno-inwestorski. Ten zaplanowano na wtorek (13 sierpnia) na 12:30. – Przy tej okazji zapraszamy do spotkania z Jakubem Szczęsnym wraz z wykonawcami, którzy będą obecni przy pierwszym odsłonięciu efektu prac – przekazuje Fundacja. 
 
Nowa przestrzeń na mapie Rzeszowa znajduje się na 10-arowej działce pomiędzy ul. Podwisłocze, a Wisłokiem sąsiadując z Parkiem Aktywnego Wypoczynku. W ramach przestrzeni powstanie też „Kwadrat Kultury”, w którym odbywać się będą wydarzenia kulturalne. Trwają prace nad harmonogramem imprez.
 
– Pierwsze duże wydarzenie, które będzie jednocześnie inauguracją otwarcia „Kwadratu Kultury” dla mieszkańców, odbędzie się w sobotę 31 sierpnia 2019 r. – informuje Fundacja Rzeszowska. – Wtedy też Kwadrat Kultury zabłyśnie w pełnej krasie – dodaje. 
 
„Kwadrat Kultury” został stworzony z myślą o inspirowaniu i wspieraniu pozytywnych oraz prospołecznych zmian w Rzeszowie. Ma być przestrzenią kultury i relaksu, która będzie tętnić życiem. 
 
Jeśli masz ochotę współtworzyć „Kwadrat Kultury” napisz do Fundacji na adres: fundacja@rzeszowska.org.pl i zaproponuj ciekawe wydarzenie. 
 
Zdjęcie: Fundacja Rzeszowska
 
(oprac. jg)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama