Zdjęcie: Materiały Oto Dom

Do czterech raz sztuka – tak można powiedzieć o przetargu na modernizację placu Śreniawitów w Rzeszowie, który w końcu udało się rozstrzygnąć. Remont przeprowadzi Eurovia.

Trzy razy się nie udało, ale czwarty okazał się w końcu szczęśliwy. O czym mowa? O przetargu na remont placu Śreniawitów. Tym razem zgłosiło się pięć firm: Eurovia Polska (1,83 mln zł), Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy (1,85 mln zł), Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa (2,45 mln zł), Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego (2,46 mln zł) oraz Strabag (2,72 mln zł).

Miasto na inwestycję zaplanowało wydać nie więcej jak 2 mln zł. – Spośród firm, które zgłosiły się do przetargu, wybraliśmy Eurovię. Prace na placu Śreniawitów planujemy rozpocząć już w marcu. Potrwają one około dwóch tygodni – wyjaśnia Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Prace budowlane mają być prowadzone od godz. 18:00 do 6:00, tak by w ciągu dnia nie zamykać ruchu na placu Śreniawitów.

Modernizacja tego jednego z głównych węzłów komunikacyjnych w Rzeszowie jest potrzebna, ponieważ pełno w nim kolein, które powstały na skutek słabego podłoża.

Rozwiązaniem tego problemu ma być wymyślona przez rzeszowskich drogowców, specjalna siatka, która będzie zakładana na warstwy asfaltu. Takie rozwiązanie przed laty zastosowano na al. Powstańców Warszawy i się sprawdziło.

Plac Śreniawitów znajduje się w centrum Rzeszowa u zbiegu pięciu ulic: Lisa-Kuli, Dąbrowskiego, Hetmańskiej, Szopena i Kilara. Przez plac przejeżdża 27 linii autobusowych i ok. 30 tys. samochodów dziennie.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama