Zdjęcie: Materiały Oto Dom

Do czterech raz sztuka – tak można powiedzieć o przetargu na modernizację placu Śreniawitów w Rzeszowie, który w końcu udało się rozstrzygnąć. Remont przeprowadzi Eurovia.

Trzy razy się nie udało, ale czwarty okazał się w końcu szczęśliwy. O czym mowa? O przetargu na remont placu Śreniawitów. Tym razem zgłosiło się pięć firm: Eurovia Polska (1,83 mln zł), Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy (1,85 mln zł), Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa (2,45 mln zł), Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego (2,46 mln zł) oraz Strabag (2,72 mln zł).

Miasto na inwestycję zaplanowało wydać nie więcej jak 2 mln zł. – Spośród firm, które zgłosiły się do przetargu, wybraliśmy Eurovię. Prace na placu Śreniawitów planujemy rozpocząć już w marcu. Potrwają one około dwóch tygodni – wyjaśnia Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Prace budowlane mają być prowadzone od godz. 18:00 do 6:00, tak by w ciągu dnia nie zamykać ruchu na placu Śreniawitów.

Modernizacja tego jednego z głównych węzłów komunikacyjnych w Rzeszowie jest potrzebna, ponieważ pełno w nim kolein, które powstały na skutek słabego podłoża.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Rozwiązaniem tego problemu ma być wymyślona przez rzeszowskich drogowców, specjalna siatka, która będzie zakładana na warstwy asfaltu. Takie rozwiązanie przed laty zastosowano na al. Powstańców Warszawy i się sprawdziło.

Plac Śreniawitów znajduje się w centrum Rzeszowa u zbiegu pięciu ulic: Lisa-Kuli, Dąbrowskiego, Hetmańskiej, Szopena i Kilara. Przez plac przejeżdża 27 linii autobusowych i ok. 30 tys. samochodów dziennie.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama