Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć kolejny etap przebudowy alei Sikorskiego w Rzeszowie – na odcinku od ul. Malowniczej do granic miasta w stronę Tyczyna.

To około 2,5-kilometrowy odcinek, na którym droga zostanie poszerzona z dwóch do czterech pasów. Powstaną również nowe ścieżki rowerowe, chodniki, kanalizacja deszczowa, nowe oświetlenie. Przebudowana zostanie także instalacja podziemna.

– Dzięki tej inwestycji poprawimy bezpieczeństwo na tym odcinku, co jest dla nas priorytetem. Poszerzenie drogi sprawi również, że zwiększy się przepustowość al. Sikorskiego – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Drogowcy szacują, że inwestycja pochłonie ok. 24 mln zł. Na oferty firm, które zdecydują się wystartować w przetargu, MZD czeka do połowy lipca. – Chcemy, żeby roboty rozpoczęły się jeszcze w tym roku. Przewidujemy, że potrwają one ok. 1,5 roku – dodaje Magdoń.

Aleja Sikorskiego w planach drogowców ma się stać częścią południowej obwodnicy Rzeszowa. Pierwszy – kilometrowy – etap od ul. Robotniczej do ul. Malowniczej został zakończony w latach 2007-2008.

W tamtym roku firma Skanska poszerzyła al. Sikorskiego na odcinku od ul. Robotniczej do Malowniczej z dwóch do czterech pasów ruchu. Poszerzyła także most dostosowany do nowej szerokości alei. Rozbudowano również skrzyżowania z ul. Strażacką i Robotniczą.

Planowa teraz przebudowa al. Sikorskiego od ul. Malowniczej do granic miasta, czyli mostku na rzece Strug, to drugi etap całej inwestycji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama