Odbędzie się on 31 maja przyszłego roku na dwóch dystansach: 70 km i 120 km. Patronat honorowy nad imprezą objęli Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego; oraz Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Ultramaraton organizuje stowarzyszenie Ultra Run. Trasa ultramaratonu poprowadzona została w znacznej części żółtym szlakiem dookoła Rzeszowa. Bieg ma charakter terenowy, odbywać będzie się głównie drogami polnymi i leśnymi, w niewielkiej części po nawierzchniach asfaltowych. Wspólny start obu dystansów nastąpi o wschodzie słońca z rzeszowskiego Rynku.

„Bieg na krótszym dystansie i w pierwszej części dystansu długiego jest wyzwaniem dla miłośników zbiegów i podbiegów, które choć niedługie są liczne. Trasa długa dedykowana jest ultramaratończykom lubiącym rywalizować także na trasach płaskich, gdyż po 60 km ukształtowanie terenu zmienia się, co wiąże się z położeniem geograficznym Rzeszowa na pograniczu Pogórza Środkowobeskidzkiego i Kotliny Sandomierskiej” – tłumaczą organizatorzy.

Formuła biegu na dwóch dystansach ma zachęcić do wzięcia udziału i wypróbowania swoich sil zarówno początkujących ultrasów, jak i biegaczy mających już doświadczenie w tego typu biegach. Planowane są limity czasowe – 13 h na 70 km i 20 h na 120 km. Ze względów organizacyjnych limit zawodników określa się na 150 osób.

Do końca listopada ruszy strona internetowa UP 2014.

Orientacyjny przebieg tras:

70 km

115 km

„Przebieg tras z pewnością ulegnie jeszcze drobnym korektom, prawdopodobnie największym na wlocie do Rzeszowa” – dodaje stowarzyszenie Ultra Run.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama