Reklama

Znasz angielski i nie masz się, gdzie wygadać? Przyjdź w niedzielę do pubu Życie Jest Piękne w Rzeszowie na kolejne spotkanie English Meeting. Warunek? Trzeba mówić tylko po angielsku, albo słuchać.

English Meeting to inicjatywa, która zrzesza ludzi chcących przełamać barierę językową lub poprawić swoje umiejętności w języku angielskim. – Można porozmawiać na temat danego spotkania, bądź też tylko posłuchać w miłej atmosferze i przy drinku – tłumaczy Agnieszka Fornal, administratorka English Meeting na Facebooku.

Spotkania organizowane są co tydzień, na wakacjach rzadziej. Nie trzeba płacić, może przyjść każdy. Patronat nad inicjatywą sprawuje szkoła języków Next Door z Rzeszowa. Meetingi prowadzone są przez lektorki szkoły. Agnieszka Fornal jest jedną z nich.

Pomysłodawcą inicjatywy jest Michał Tymuła. Pewnego dnia siadł z kolegami przy piwie i stwierdził, że ciekawym pomysłem byłoby organizować w Rzeszowie spotkania, na których w miłej atmosferze można byłoby porozmawiać po angielsku. Pierwsze spotkanie odbyło się w lutym br. Początki były trudne, przychodziło 3-5 osób, lecz z czasem chętnych przybywało.

Michał nie mógł dalej prowadzić klubu, bo wyjechał do Wrocławia, gdzie obecnie prowadzi Klub Mówców i liderów – Lift- off Toastmasters. Po jego wyjeździe opiekę nad klubem przejęła szkoła Next Door.

– Spotykamy się co tydzień, w niedziele o godzinie 18 w Życie Jest Piękne. Jedyna zasada to taka, że przez 45 minut mówimy tylko po angielsku. Spotkanie może się przedłużyć bądź zakończyć w zależności od obecnych. Celem jest zintegrowanie kursantów szkoły jak i poszerzania grona zainteresowanych językiem angielskim – zachęca Agnieszka Fornal.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę (27 lipca). Pub Życie Jest Piękne znajduje się w Rynku.

– Każdy, niezależnie od wieku i poziomu angielskiego, może wziąć udział w spotkaniu. Jeżeli któryś z uczestników chce przerobić konkretny temat, oczywiście jego pomysł jest brany pod uwagę. Spotkaniom towarzyszy bardzo miła atmosfera. Każdy mówi dopiero w momencie, kiedy jest na to gotowy – twierdzi Agnieszka Fornal.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: