Zdjęcie: Materiały Galerii Rzeszów

Rzeszowscy radni nie zmienili zdania – podcienie Galerii Rzeszów nie mogą być zabudowane. Na budowę windy i podwyższenie obiektu do 100 metrów dali inwestorowi „zielone światło”.

Zabudowa podcieni Galerii Rzeszów wróciła na wtorkową sesję Rady Miasta Rzeszowa, mimo, że na kilka dni przed sesją inwestor wycofał się ze swoich planów, o czym pisaliśmy TUTAJ. Radni, wiedząc o tym, nie zdjęli z porządku obrad punktów dotyczących rozbudowy Galerii Rzeszów, tylko poddali je pod głosowanie.

Także i tym razem Rada Miasta nie dopuściła do zabudowy podcieni przed głównym wejściem galerii. Inwestor chciał teren oszklić, a w środku stworzyć kawiarnię. Jej uruchomieniem był zainteresowany znany na całym świecie Starbucks.

Radni nie zgodzili się jednak na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, który umożliwiłby inwestorowi zabudowę podcieni.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Oprócz zabudowy podcieni, właściciele Galerii Rzeszów chcieli, by radni zgodzili się na dobudowę windy do istniejącego budynku (obok Hotelu Rzeszów) oraz podwyższenie maksymalnej wysokości obiektu z 45 do 100 m. – Na to zgoda została wydana – mówi Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa. 

Teraz Biuro Rozwoju Miasta do planu naniesie stosowne uwagi przyjęte przez radnych i na kolejnej sesji plan ma być ostatecznie zatwierdzony.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama