Reklama

W Rzeszowie powstała nowa parafia pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jej proboszczem został ks. Robert Mokrzycki. Radni zgodzili się sprzedać diecezji rzeszowskiej działkę za 1 procent jej wartości.

Rzeszowscy Dominikanie na swojej stronie internetowej poinformowali, że na mocy dekretu biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby z 26 października zmianie ulegają granice parafii.

Mieszkańcy ulicy Wetlińskiej, ulicy Leśnej oraz Zawiszy Czarnego numery nieparzyste od 33 oraz parzyste od 40 do końca, przyłączone zostają do parafii św. Józefa w Rzeszowie – Zwięczycy.

Mieszkańcy ulicy Architektów, 9 Dywizji Piechoty, ulicy Podkarpackiej numery parzyste od 8A do 26 oraz nieparzyste od 15 do 63A, ulicy Zawiszy Czarnego numery od przejazdu kolejowego parzyste od 10A do 48 oraz nieparzyste od 5 do 31D, ulicy Podgórskiej, ulicy Połonińskiej, ulicy Bieszczadzkiej, ulicy Rymanowskiej, ulicy Adama Matuszczaka przynależą do nowo utworzonej parafii pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

99-procentowa bonifikata

Nowa parafia powstanie w dzielnicy Zwięczyca na nowo wybudowanym osiedlu przy ulicach Architektów i Zawiszy. Tam zostanie wybudowany kościół, a wcześniej przeniesiona drewniana kaplica z ulicy Rejtana, gdzie obecnie znajduje się parafia pw. św. Jadwigi.

18-arowa działka należąca do miasta, na której stanie nowy kościół, decyzją radnych Rzeszowa zostanie sprzedana bez przetargu diecezji rzeszowskiej z 99-procentową bonifikatą. Taka forma transakcji jest zgodna z prawem, jeśli działka jest zbywana na rzecz kościołów lub związków wyznaniowych i przeznaczona pod budowę nowej świątyni.

Wiesław Buż, radny SLD, ma nadzieję, że za taki gest, diecezja miastu się odwdzięczy, być może zwrotem kilku arów pod pomnikiem Walk Rewolucyjnych, którego właściciele jest Bazylika oo. Bernardynów w Rzeszowie.

Ks. Mokrzycki proboszczem

Nową parafię organizuje ks. Robert Mokrzycki, który został jej proboszczem. Ks. Mokrzycki pracował wcześniej w Ordynariacie Polowym w Warszawie, był proboszczem katedry polowej Wojska Polskiego. Ten sam, który jest uwikłany w aferę korupcyjną. 11 lipca br. funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, podczas nieobecności ks. Mokrzyckiego, znaleźli w pomieszczeniach katedry sztabkę złota wartą 130 tys. zł.

Ks. Robert Mokrzycki miał ją otrzymać od przedsiębiorców z Leżajska. Miała być to forma łapówki za załatwienie sprawy w instytucji państwowej. Prokuratura Apelacyjna w Warszawie przedstawiła ks. Mokrzyckiemu zarzut płatnej protekcji. Duchowny został zawieszony, we wrześniu wrócił do macierzystej diecezji rzeszowskiej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

12 KOMENTARZE

  1. Miasto, to zamiast oddania placu darowanego wcześniej cwaniakom z drużyny bernardynów – dostanie “bóg zapłać” od cwaniaków z grupy dominikanów. Proszę zauważyc, że szukam innego określenia dla tych … (i tu dopiszcie swoje określenia!)

  2. kościół z dużej mogą pisać sobie jego poddani, bo tak im narzucono. ja nie uznaje jego wielkości, ni to w piśmie ni to w życiu więc pisać będę z małej 😉

  3. Jak widze komentarze tutaj napisane to sie przestaje dziwic ze Palikotki dochodza do wladzy. Sprzedajmy za 1% ich przywodcy to przynajmniej zbuduje tam fabryke produkujaca jabole – po co sie uczyc o etyce, moralnosci czy wewnetrzych zmaganiach jakie ludzie przechodza jelsli mozna sie pozadnie upic no nie?

  4. Przymierzałem się do zakupu mieszkania na osiedlu Zawiszy, bo było tam w miarę spokojnie i cicho. A tu kościół. Wiecie może, w którym dokładnie miejscu na stanąć ten przybytek?

  5. i jak ma być w tym kraju dobrze, czarna mafia zawsze miała w tym kraju z górki, a uczciwie pracujący obywatel pod górkę. Ten kraj to ciemnogród i średniowiecze gdzie rządzi pieprzony kler!

  6. Jeśli Kościół katolicki jest grupą “o strukturach mafijnych”, to kim są mafie?…
    Takie mamy prawo. Jeśli działkę na świątynię dostają protestanci albo świadkowie Jehowy, to nikt się tym nie interesuje 😉

  7. Majątek wspólny wszystkich podatników znowu za bescen trafi do bardzo bogatej grupy o struktorach mafijnych. Ale już mnie nic nie zdziwi. W końcu pomnik komunistyczny jest własnością bernardynów 🙂

Comments are closed.