Reklama

Widzowie TVP Sport będą mogli dzisiaj (29 stycznia) obejrzeć film o byłym rzeszowskim żużlowcu Rafale Wilku.

Prawie godzinny film „Rafał Wilk – Człowiek Ze Stali” opowiada o upadku i drodze do mistrzostwa wybitnego sportowca z Podkarpacia. Film rozpocznie się o godz. 15:20. Jego premiera odbyła się w listopadzie ub. r. Scenariusz do filmu napisali Michał Juszczakiewicz i Robert Szaj.

Film prezentuje sylwetkę sportowca o niespotykanej sile, odwadze, inteligencji i woli walki. Rafał Wilk, wychowanek Stali Rzeszów, w młodości odnosił sukcesy na żużlowym torze. 3 maja w 2006 r. stracił władzę w nogach po wypadku w Krośnie.

Wilk wtedy był zawodnikiem miejscowego KSŻ. Podczas meczu z GTŻ Grudziądz, Wilk wpadł w koleinę, wyrzuciło go na bandę, odbił się od niej i padł na torze. Jechał za nim klubowy kolega, 16-letni Martin Vaculik, który nie zdążył ominąć Rafała Wilka i przejechał po jego plecach.

Po wypadku i długiej rehabilitacji Wilk nie zerwał ze sportem. Zaczął uprawiać narciarstwo zjazdowe na nartach jednośladowych mono ski. Zaczął też trenować handbike, czyli kolarstwo ręczne, w którym odnosi ogromne sukcesy.

W 2012 r. podczas XIV letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie Rafał Wilk zdobył dwa złote medale w kolarstwie szosowym. Rok później podczas kolarskich Mistrzostw Świata w konkurencjach paraolimpijskich w kanadyjskiej miejscowości Baie-Comeau zdobył dwa tytuły Mistrza Świata w jeździe indywidualnej na czas oraz ze startu wspólnego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: