Zdjęcie: FOTOACC
Reklama

W weekend 16-17 września na Politechnice Rzeszowskiej odbędą się bezpłatne warsztaty programowania dla dziewczyn – Rails Girls. W trakcie zajęć uczestniczki poznają podstawy programowania w języku Ruby i stworzą pierwszą aplikację.

Do pierwszej edycji warsztatów, która odbyła się jesienią 2016 roku, na 18 przygotowanych miejsc zgłosiło się ponad 300 kobiet, nie tylko z Podkarpacia. Teraz organizatorzy chcą dać szansę jeszcze większej liczbie osób, dlatego zwiększyli limit do 30.

O zakwalifikowaniu się na warsztaty nie decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy decyzję podejmą na podstawie przesłanych aplikacji. Formularz zgłoszeniowy można wypełnić pod adresem railsgirls.com/rzeszow. Pytania dotyczą m.in. motywacji uczestniczek, ewentualnych doświadczeń w kodowaniu i wiedzy na temat nowych technologii.

– Z ubiegłorocznych doświadczeń wiemy, że wybór dziewczyn, które wezmą udział w warsztatach to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Zachęcamy do tego, żeby nie spieszyć się z wysyłaniem formularza i jak najlepiej przygotować swoją aplikację. Termin upływa 25 sierpnia – mówi Róża Szylar z Ruby Rzeszów User Group, która organizuje Rails Girls Rzeszów.

Zajęcia potrwają od rana do wieczora; uczestniczki będą pracować w trzyosobowych grupach pod okiem doświadczonych mentorów – pracowników firm z branży IT. Poznają podstawy programowania w języku Ruby i dzięki świeżo nabytej wiedzy stworzą swoją pierwszą aplikację.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Warsztaty skierowane są do dziewczyn i kobiet, które dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem, dlatego uczestniczki nie muszą mieć żadnej specjalistycznej wiedzy. Do udziału potrzebny jest wyłącznie laptop.

Więcej informacji o warsztatach: Facebook.com/RailsGirlsRzeszow

Pod marką Rails Girls organizowane są warsztaty programowania dla kobiet na całym świecie. Rails Girls wywodzą się z Finlandii, a pierwsza polska edycja odbyła się cztery lata temu w Krakowie. Ubiegłoroczne warsztaty w stolicy Podkarpacia były inspiracją do utworzenia grupy pasjonatów „Ruby Rzeszów User Group”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl                                

Reklama