Urząd Miasta w Rzeszowie dostał pozwolenie na użytkowanie nowej hali sportowej, która została wybudowana przy Zespole Szkól Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Hetmańskiej. Uczniowie będą mogli z niej korzystać pod koniec maja.

– Jeszcze w tym miesiącu powinny zakończyć się ostatnie prace związane z zakładaniem sprzętów sportowych, meblowaniem, kosmetyką na zewnątrz obiektu. Pod koniec maja hala będzie oddana do użytku, ale zapewne pełną parą zacznie działać od września – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Hala sportowa przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie jest już ósmą halą w mieście. To największy tego typu obiekt w mieście. Hala wraz z widownią na 350 osób ma powierzchnię ponad 2 tys. m kw. Inwestycja kosztowała ok. 7,5 mln zł.

Hala miała być gotowa już w grudniu 2014 r., ale ratusz wyrzucił z placu budowy  firmy wchodzące w skład konsorcjum „Lider” z Niebylca. Wykonawcy mieli spore opóźnienia.

Urzędnicy zdecydowali, że budowę obiektu dokończy konsorcjum firm PDEM, P&M i Jamako. One też miały opóźnienia. Hala miała być gotowa do końca stycznia br., potem do 10 marca.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Obiekt zostanie więc oddany do użytku z 1,5-rocznym opóźnieniem. Na pierwszym piętrze hali znajduje się 7 dodatkowych sal, w tym sale lekcyjne i sale fitness, siłownia. Na dole jest część administracyjna i zaplecze sanitarne, a w tym szatnie i prysznice.

W hali są trzy pełnowymiarowe boiska do koszykówki, siatkówki oraz piłki ręcznej. Będą wyposażone w kotary, które umożliwią jednoczesne prowadzenie zajęć w różnych oddziałach szkolnych. Na zewnątrz obiektu są dwa wielofunkcyjne boiska oraz 100-metrowa bieżnia lekkoatletyczna.

– Hala będzie dostępna nie tylko dla uczniów, nie będziemy jej zamykać o 15:00, czy 16:00. Chcemy, żeby obiekt „żył”. Grafik wynajmowania hali ustalać będzie dyrekcja szkoły – dodaje Maciej Chłodnicki.

(ram, sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama