Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Flota samochodów służbowych Urzędu Miasta Rzeszowa wzbogaci się o nową skodę karoq. Ratusz za samochód zapłaci 127 tys. zł.

Urząd Miasta w Rzeszowie obecnie posiada cztery samochody służbowe: 7-osobowego seata alhambrę, którego kupiono w 2015 roku za 132 tys. zł, forda mondeo z 2016 r. (kosztował 113 tys. zł) oraz dwa najstarsze: KIA carnival z 2007 r. oraz forda mondeo z 2008 r. Z samochodów korzystają prezydent, jego zastępcy oraz pracownicy wydziałów magistratu.

– Dwa samochody są już wiekowe. Koszty ich naprawy przewyższają wartość samochodów. Koniecznym stał się zakup nowego i bezpiecznego auta – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Ford z 2008 r. przejechał już 400 tys. km, a KIA – 300 tys. Dwa najmłodsze wozy – ford i seat – mają odpowiednio na liczniku 80 tys. i 50 tys. przejechanych kilometrów. 

Zakup nowego auta służbowego dla ratusza zorganizowano na zasadzie wysłania zapytań ofertowych do dealerów. – Otrzymaliśmy pięć ofert. Najtańsza była za 127 tys. zł. To skoda karoq, na którą się zdecydowaliśmy. Samochód ma być dostarczony w pierwszym kwartale 2018 r. – wyjaśnia Chłodnicki. 

Prawdopodobnie skoda zastąpi jeden z najstarszych obecnych samochodów służbowych magistratu. – Być może zostanie wycofany, albo będzie służył do jazdy tylko po mieście. Nie wykluczamy też, że auto sprzedamy. Na razie decyzje nie zapadły – słyszymy w ratuszu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama