Reklama

We wrześniu ma być rozstrzygnięty konkurs na przebudowę rzeszowskich deptaków. To drugi konkurs na tę inwestycję.

– Chcemy, aby przebudowa deptaków rozpoczęła się w przyszłym roku, dlatego zależało nam na tym, by konkurs został rozstrzygnięty jak najszybciej – informuje Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. – W pierwszej kolejności zajmiemy się przebudową ul. 3 Maja.

Miasto od kilku lat przymierza się do przebudowy deptaków. Swój wygląd mają zmienić ul. 3 Maja, Kościuszki i Grunwaldzka. Ogólnopolski konkurs miasto ogłosiło przy współpracy z rzeszowskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na koniec września, a jego koszt wraz z nagrodami dla zwycięzców to 60 tys. zł. Najlepsze prace mają pomóc w opracowaniu koncepcji przebudowy rzeszowskich deptaków.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

To już drugi konkurs dotyczący tej inwestycji. Poprzedni wygrała firma „Erynek” z Krakowa, która zaproponowała, aby kolorystyka deptaków utrzymana była w kolorach czarno-beżowych. Miasto zażyczyło sobie wtedy, by nawierzchnia wykonana była z granitowych płyt, nie mniejszych niż 30×30 cm.

Oprócz granitowych płyt, które miałyby być ustawione kompozycyjnie w celu zachowania zabytkowego charakteru ulic, w projekcie zaznaczono, przebudowę małej architektury z wyłączeniem latarni. Koszt przebudowy rzeszowskich deptaków pod koniec zeszłego roku szacowano na 3-4 mln zł.

Oferta firmy „Erynek” była jedyną złożono do konkursu. Komisja konkursowa nie była jednak do końca zadowolona z tej pracy, bo przyznała jej dopiero trzecie miejsce.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama