Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Przezorny, zawsze ubezpieczony – ta myśl przyświecała ratuszowi, gdy na początku sierpnia ogłaszał przetarg na zimowe iluminacje świąteczne, które zdobią rzeszowskie ulice. Efekt? Już w pierwszym podejściu udało się wybrać wykonawcę. 

– Do przetargu stanęły dwie firmy: Multidekor z Piastów, którego oferta wynosi 1 181 277 zł i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IBP z propozycją 1 292 012 zł – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa

Umowa zostanie najprawdopodobniej podpisana z pierwszą firmą, ponieważ miasto na zimowe iluminacje zarezerwowało w tym roku 1,23 mln zł. W ostatnich trzech latach rzeszowski magistrat za iluminacje płacił 600 tys. zł, 800 tys. zł i ponad 1 mln zł. 

W tym roku świąteczne światełka będą montowane już 30 listopada, by 1 grudnia swoim blaskiem mogły już cieszyć oczy mieszkańców. Iluminacje będą wisiały do 31 stycznia 2019 r. Po tym terminie firma ma dwa tygodnie na ich demontaż.

Ratusz tradycyjnie planuje na rzeszowskim Rynku postawić sztuczną choinkę, która będzie wysoka na 16,5 m. Choinka będzie przyozdobiona diodami, które będą świecić na biało. Ponadto, każda gałąź będzie ubrana w złote i srebrne bombki. Szczyt choinki będzie zdobić świecąca gwiazda. Na Rynku pojawi się także dekoracja 2D w kształcie pary bałwanków.

Na latarniach pojawią się m.in. ozdoby w kształcie powiewających proporczyków i śnieżynek. Tak będą przyozdobione ulice Kościuszki, Grunwaldzka, 3 Maja, Jagiellońska, Matejki, Sokoła, Mickiewicza, Słowackiego, Marszałkowska, Lisa-Kuli, Hetmańska, Wincentego Pola, Poznańska, Grottgera, Asnyka, Krakowska.

Świątecznymi ozdobami będą oplecione także plac Farny, aleje Piłsudskiego, Cieplińskiego, wiadukt Tarnobrzeski, Śląski, most Zamkowy, plac Śrenawitów, rondo łączące ulice: Rejtana, Niepodległości, Kopisto, rondo MSW, Kuronia i Jana Pawła II.

Ponadto na terenie miasta staną także iluminacje 3D. I tak na wysepce ronda Jana Pawła II pojawią się bombki, na skwerze Górskiego dwie fontanny, na rondach Pobitno – pięcioramienna gwiazda, Ulmów – bombki, Pileckiego – korona zakończona rozetą.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

 1. A gdzie byłeś gdy przez PIS Rzeszów stracił 277 mln unijnej dotacji? Za te pieniądze można by 2 wieki iluminować na święta miasto. A przez PIS jest jedno wielkie gówno!

  Cytat:
  “… Przypomnijmy: miasto w ub. r. nie dostało unijnej dotacji w wysokości 277 mln zł(!),
  ponieważ wojewoda Ewa Leniart (PiS) nie wydała pozwolenia na budowę drogi, a bez tego dotacja nie mogła być przyznana …”

  źródło:
  https://rzeszow-news.pl/temat-budowy-obwodnicy-poludniowej-powraca-ministerstwo-wspiera-wariant-miejski/

 2. No i super zawsze jest pięknie nawet przyjezdni sie zachwycaja to nie wichura gdzie lampy wylaczaja o 22.Nie samym asfaltem zyje człowiek estetyka tez jest wazna.

 3. Następne 1.2 milionów złotych, które mogłyby zostać wydane na bardziej pożyteczne cele, idzie w błoto.

  FERENC MUSI ODEJŚĆ!!!

 4. Hajs się zgadza… developerzy, pocioty zakładające firmy oświetleniowe przed ogłoszeniem przetargu…
  …ale nie, “jest czysto w Rzeszowie i nic nie zmieniajmy” ;/

 5. Nikt Podkulskiego nie obrażał, ale komentarz usunięto.
  Dziennikarzy R-N obraża zadawanie im grzecznych pytań?
  W ten sposób budujecie wiarygodność swojego portalu?
  Usuniecie i ten komentarz? 16.27

Comments are closed.