Ratusz zapłaci tylko 50 procent za rozbudowę rzeszowskiej hali Podpromie?

2
Reklama

– Jest szansa pozyskania 50 procent dofinansowania na rozbudowę hali na Podpromiu – zapowiada Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa. Dla miasta oznacza to około 15 mln zł oszczędności.

 

Miejscy urzędnicy wciąż sprawdzają dokumentację związaną z przygotowaniem przebudowy Podpromia,  którą przygotowała poznańska firma Archimedia. By we wrześniu ogłosić przetarg na wykonawcę, ratusz musi zaproponowane rozwiązania koncepcyjne jak najszybciej zaakceptować.

Przypomnijmy, że inwestycja jest już i tak realizowana z dużym poślizgiem, ponieważ wcześniej rzeszowski magistrat obiecywał, że rozbudowa zakończy się w październiku br. przed nowym sezonem PlusLigi.

Ratusz  szacuje koszt przebudowy hali na około 30 mln zł. Taka kwota została też na ten cel zapisana w budżecie miasta. Teraz pojawiła się szansa na to, aby miasto realizując inwestycję zaoszczędziło nawet 15 mln zł.

– Po naszej wizycie w Warszawie okazało się, że jest szansa pozyskania nawet 50 proc. dofinansowania na przebudowę hali, jeśli zostanie ona  wpisana do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu” –  zapowiedział Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa.

Rozbudowa hali zakłada zwiększenie z 4,3 tys. do 7,3 tys. miejsc dla kibiców. Ponadto, obecne strefy wejściowe do hali, po obu jej stronach, zostaną zburzone i powstaną nowe. W środku zmieni się kształt trybun – będą zaokrąglone. Powstaną też nowe trybuny w miejscu, gdzie obecnie są nadwieszenia.

Koncepcja zakłada, że dolne trybuny będą składane, dzięki czemu będzie można wygospodarować więcej miejsca na płycie hali. Stałe będą natomiast trybuny górne. Po obu stronach boiska ma powstać specjalna strefa dla VIP-ów.

W hali będą również m.in. restauracje oraz sklep kibica, a także specjalna strefa dla dziennikarzy, gdzie będą mogli porozmawiać z siatkarzami schodzącymi do szatni. Będą również pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia oraz odnowa biologiczna dla zawodników.

Najnowszym pomysłem ratusza w kwestii przebudowy hali na Podpromiu jest stworzenie Alei Gwiazd Siatkówki, która upamiętni najwybitniejszych zawodników związanych ze stolicą Podkarpacia.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.