Kto jeszcze tego nie zrobił, ma ostatnią szansę. Tylko do wtorku rzeszowianie można głosować na projekty w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

Głosowanie rozpoczęło się 11 a zakończy się 30 czerwca. Mogą brać w nim udział mieszkańcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 16 lat oraz są zameldowani na terenie miasta Rzeszowa.

Ponieważ głosowanie może się odbywać na kilka sposobów – wrzucenie kart do urn ustawionych w wielu miejscach w Rzeszowie, elektronicznie a także pocztą (liczy się data na stemplu pocztowym) – zanim do komisji ws. RBO 2016 dotrą wszystkie karty, przyjdzie jeszcze chwilę poczekać.

Listę projektów, na które można głosować, dostępna jest TUTAJ. Zawiera 58 projektów (w sumie zgłoszono ich 106), które wcześniej zostały pozytywnie zweryfikowane przez komisję Rady Miasta ds. RBO. Karta do głosowania jest TUTAJ, a karta do głosowania wraz z listą zadań TUTAJ.

Ostatecznie do głosowania załapało się – 14 projektów w kategorii zadań miejskich, 24 w kategorii zadań osiedlowych i 20 na tzw. zadania miękkie, czyli kulturalno – sportowe. Przyszłoroczny budżet obywatelski będzie wynosił 7,5 mln zł.

Czekamy do końca

– Czekamy na zakończenie głosowania, później będziemy wszystkie urny przywozić do nas – informują w biurze Rady Miasta Rzeszowa, gdy pytamy, czy może są już znane chociaż cząstkowe dane, ilu rzeszowian do tej pory zagłosowało na wybrany projekt.

To więc na razie wielka niewiadoma. Patrząc jednak na to, co działo się przez tych kilkanaście dni, przyznać trzeba, że twórcy projektów byli bardzo aktywni w pozyskiwaniu zwolenników. Nie czekali, aż ktoś wyłowi ich projekt z listy w internecie, ale mocno promowali je w mediach społecznościowych. Co niektórzy z kartami do głosowania ruszyli po prostu w miasto.

Listę zwycięskich projektów powinniśmy poznać do końca lipca.

Jak głosować?

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Oddajemy głos na jedno zadanie w każdej z trzech kategorii. Do odpowiedniej rubryki należy też wpisać numer zadania. Poprawianie i skreślanie numeru zadania oznacza nieważność karty do głosowania.

Wypełnione karty do głosowania można wrzucać do urn

– Kancelarii Ogólnej Urzędu, Rynek 1

– Biurze Rady Miasta Rzeszowa, al. Pod Kasztanami 8

– Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w galeriach handlowych Nowy Świat (ul. Krakowska 20), Millenium Hall (al. Kopisto 1), Plaza (al. Rejtana 65), Galerii Rzeszów (al. Piłsudskiego 44), Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta w hipermarkecie Real (al. Witosa 21)

– siedzibach Rad Osiedli, w godzinach pełnienia dyżurów

Zeskanowanie karty można także przesłać pocztą elektroniczną na adres: rbo@erzeszow.pl lub tradycyjną pocztą na adres: Urząd Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 1, 35-064 Rzeszów, z dopiskiem „Rzeszowski Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE”. Za datę oddania głosu uważa się datę stempla pocztowego.

Można też głosować przez internet. Link TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama