rynek-rzeszow
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Mimo epidemii koronawirusa, pod koniec września rusza Rzeszowski Budżet Obywatelski 2021. W tym roku do rozdania jest 8 mln zł. 

Z uwagi na epidemię koronawirusa Rzeszowski Budżet Obywatelski 2021 stanął pod dużym znakiem zapytania. Gdy poluzowano obostrzenia i ostatecznie policzono, ile miasto straciło na koronawirusie, w ratuszu podjęto decyzję, aby w tym roku jednak przeprowadzić kolejną odsłonę RBO, ale z lekkim opóźnieniem.

Prace nad budżetem miały ruszyć w marcu, i mniejszą kwotą – w tym roku do podziału będzie 8 mln zł, a nie 10 mln zł. To kwota o 2 mln niższa niż rok temu, ale o 400 tys. wyższa niż w poprzednich latach. 

Niezmiennie, RBO podzielono na cztery kategorie: I – budowa, modernizacja lub remont infrastruktury miejskiej (4 mln zł), II – budowa, modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej (3,2 mln zł) i III – działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym (800 tys. zł.)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zgłaszanie projektów rozpocznie się 24 września i potrwa do 30 września. Projekt może zgłosić grupa 15 mieszkańców Rzeszowa. Zgłaszający nie muszą być zameldowani w Rzeszowie. Bez znaczenia jest także wiek. Problemy związane ze zgłaszaniem projektów online można sygnalizować, dzwoniąc na infolinię Urzędu Miasta na numer: 1 77 88 99 00.

Weryfikacja projektów nastąpi w dniach 1-9 października. Lista projektów zakwalifikowanych do głosowania będzie dostępna 12 października, po tym terminie w dniach 13-19 października będzie można zgłaszać uwagi do listy. Głosowanie ruszy 23 października i potrwa do 2 listopada. Wyniki RBO 2021 będą znane 3 listopada.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama