Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Tak ma wyglądać mini park przy ulicy Dębickiej
Reklama

Nowe miejsca postojowe na osiedlu 1000-lecia, modernizacja stadionu Grunwaldu Budziwój, mini park przy ulicy Dębickiej – to inwestycje, które będą sfinansowane z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

W puli RBO 2023 było 9 mln zł. Rzeszowianie oddali ponad 74 tysiące głosów, wybrali 36 projektów, które w tym roku mają się zacząć. – Pierwsze z inwestycji są już po przetargach – wybrano wykonawców – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Jedną z inwestycji jest mini park rodzinny przy ul. Dębickiej na osiedlu Przybyszówka, który zdobył ponad 850 głosów. W parku pojawią się piaskownica, leżaki, miejsce biwakowe ze stolikami i krzesłami, wybudowane zostaną także alejki spacerowe. – Umowa została już podpisana – przekazał Artur Gernand.  

Miasto wybrało też już wykonawcę m.in. placu zabaw w rejonie górki saneczkowej na os. Baranówka, która zdobyła 1777 głosów. Plac będzie się składał z dużych, wielofunkcyjnych urządzeń, m.in. 6-metrowej wieży ze zjeżdżalnią i tyrolki.

Po przetargu jest już także budowa strefy wypoczynku i rekreacji na os. Króla Augusta (672 głosy). Przy ul. Sportowej powstaną m.in. nowe rabaty z różnymi gatunkami bylin oraz traw ozdobnych, zasadzone zostaną m.in. róże w wielu odmianach kolorystycznych i drzewa. Wybudowane zostaną ścieżki, które będą połączone z osiedlowymi drogami.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ogłoszono już kolejne przetargi na wykonanie zwycięskich projektów RBO 2023. Jednym z nich jest dalsza budowa parkingu przy ulicach Husarskiej i Kosynierów. Ten projekt poparło aż 1146 mieszkańców osiedla 1000-lecia. – Nowych 18 miejsc postojowych będzie gotowe na przełomie lata i jesieni tego roku – zapowiadają miejscy urzędnicy. 

Trwa już także przetarg na modernizację stadionu Grunwald Budziwój (2345 głosów). Po wschodniej stronie boiska zostaną wybudowane piłkochwyty o długości 104,40 m. Wybrana w przetargu firma będzie miała na to 120 dni. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama