Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Sidney Polak

Sidney Polak będzie gwiazdą szóstej edycji festiwalu „Reggae nad Wisłokiem” w Rzeszowie. Impreza odbędzie się w sobotę (4 września) na bulwarach. 

„Reggae nad Wisłokiem” odbędzie się już po raz szósty. Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz rzeszowskich imprez kulturalnych. W poprzednich edycjach na bulwarowej scenie występowali czołowi przedstawiciele polskiej i międzynarodowej sceny reggae, takich jak Mesajah, Ghetto Priest, Jamal, Vavamuffin, Dark Angel, TABU czy Maleo Reggae Rockers.

W tym roku roku gwiazdą festiwalu będzie Sidney Polak, zdobywca trzech Fryderyków oraz autor radiowych przebojów „Otwieram wino” i „Chomiczówka”. Dla publiczności zagrają ponadto grupy Habakuk oraz Alicetea, a także rzeszowska wokalistka Aga Walczak, z którą na scenie pojawi się DJ EDK. Imprezę poprowadzą Roots Digital i Kulturalny.

Tegoroczne „Reggae nad Wisłokiem” odbędzie się po hasłem „Reggae dla Klimatu”. Festiwalowi towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje w strefie dla dzieci Reggaeland, strefie Chillout i nowej strefie EKOpark, jak również bezpłatny seans filmu „Serce Jamajki” w rzeszowskich kinach Helios oraz miejska akcja sprzątania brzegu Wisłoka.

– Udział w festiwalu jest bezpłatny, jednak w poszczególnych strefach obowiązywać będą limity miejsc oraz rejestracja uczestników – poinformował Rzeszowski Dom Kultury, organizator „Reggae nad Wisłokiem”. To flagowa impreza plenerowa RDK, którą w 2014 roku mieszkańcy wybrali na 5-lecie placówki. Festiwal, z powodzeniem, trwa do dzisiaj.

PROGRAM FESTIWALU (4 WRZEŚNIA, SOBOTA):

Koncert główny – scena na bulwarach:

Start: 16:00

– 16:00 – Roots Digital feat. Kulturalny

– 17:00 – Aga Walczak & DJ EDK

– 18:00 – Alicetea

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 19:30 – Habakuk

– 20:45 – Sidney Polak

Wydarzenie towarzyszące – rzeszowskie kina Helios:

– 12:00 – bezpłatny seans filmu „Serce Jamajki”

Dodatkowe atrakcje – teren bulwarów w godzinach 13:00-18:00:

– stefa dla dzieci Reggaeland

– strefa Chillout

– strefa EKOpark

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama