Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Do rozpoczęcia rekrutacji do rzeszowskich przedszkoli i klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022 coraz bliżej. Miasto podało nowe informacje.

Jak informowaliśmy, od 1 marca będzie można składać wnioski w rekrutacji do przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych na terenie Rzeszowa. O tym, czy dziecko zostanie przyjęte do wybranej placówki, zdecyduje liczba zdobytych punktów – nie dotyczy dzieci zgłaszanych do szkół obwodowych.

Wcześniej, bo w dniach 15-23 lutego rodzice maluchów uczęszczających już do danego przedszkola, muszą złożyć wniosek potwierdzający chęć kontynuacji wychowania przedszkolnego. W naborze do przedszkola rodzic może wskazać trzy placówki, szeregując je od tych najbardziej do najmniej preferowanych.

W przypadku kandydatów do klas pierwszych można wybrać dwie szkoły (w tym ogólnokształcące szkoły muzyczne), trzecią – na podstawie wskazanego adresu zamieszkania – jest automatycznie szkoła rejonowa. Można zdecydować się na rekrutację wyłącznie do szkoły obwodowej, korzystając z uproszczonej procedury zgłoszenia.

W tegorocznej rekrutacji uwzględniona zostanie jedna nowo tworzona placówka – Przedszkole Publiczne nr 46 przy ulicy Iwonickiej 54. – Nabór do niego przeprowadzi Przedszkole Publiczne nr 33 przy ulicy Błogosławionej Karoliny 19 – poinformował Urząd Miasta w Rzeszowie. 

Aplikacja do elektronicznego wypełnienia wniosku będzie aktywna od 1 marca od godziny 9:00 po adresem:

– dla przedszkoli: naborp-kandydat.resman.pl/rzeszow – TUTAJ

– dla szkół podstawowych: naborsp-kandydat.resman.pl/rzeszow – TUTAJ 

Na tych stronach, oprócz przycisku umożliwiającego wygenerowanie wniosku, będą oferty poszczególnych przedszkoli/szkół, szczegółowe terminy i kryteria rekrutacji, wzory dokumentów, obwody szkolne, instrukcje oraz aktualności dotyczące naboru.

Informacje dotyczące przyjmowania dzieci do przedszkoli i szkół znajdziecie również w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce „Edukacja” oraz na facebookowym profilu Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama