Reklama

Park pomiędzy szpitalami Gruźliczym i Miejskim przy ulicy Rycerskiej w Rzeszowie, w końcu doczekał się remontu. Przez wiele lat mieszkańcy os. 1000-lecia prosili o rewitalizację tego terenu. Brudne, odrapane ławki, dziury w chodniku i połamane drzewa dotychczas nie zachęcały do spacerów.[Not a valid template]

 

Pierwszy etap remontu parku został prawie ukończony. Miasto wybudowało 300 metrów alejki, przy której ustawiono jedenaście ławek, docelowo ma ich być szesnaście.

– Po raz pierwszy zastosowaliśmy w mieście nawierzchnię typu ekoway czyli pokrycie mineralno-żywiczne, przepuszczające wodę. Jest ona gładka, dzięki czemu doskonale nadaje się do jazdy rowerem lub na rolkach – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Do tego by zakończyć pierwszy etapu remontu pozostało jeszcze kilka niewielkich prac ziemnych. Kolejny etap rewitalizacji tego terenu zaplanowaliśmy na przyszły rok. Wybudujemy tam kolejne alejki, fontannę, która stanie na miejscu obecnego basenu przeciwpożarowego, nasadzimy nowe drzewa i krzewy oraz postawimy kosze na śmieci i ławki.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Park przy Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej od wielu lat stanowił kwestie sporną pomiędzy władzami województwa (właścicielem), a miastem. W 2010 roku został w końcu przejęty przez miasto, które zaplanowało rewitalizację terenu. Park został uprzątnięty, a urzędnicy po konsultacjach społecznych zaplanowali odnowienie i remont terenu.

Całość tegorocznych inwestycji zamknie się w kwocie 350 tys. złotych.

Reklama