Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Zespół Luxtorpeda będzie gwiazdą XIV edycji konkursu dla młodych zespołów muzycznych „Rockowa Noc”. Koncert odbędzie się 24 sierpnia na rzeszowskich bulwarach. 

Rockowej Luxtorpedy specjalnie nie trzeba przedstawiać. To zespół, który w 2010 roku powstał z inicjatywy Roberta Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ.

Do współpracy popularny „Litza” zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład Luxtorpedy uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec. 

Debiutancki album zatytułowany „Luxtorpeda” ukazał się w 2011 roku i był połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, z tekstami mówiącymi o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W 2012 roku ukazała się druga płyta zespołu pt. „Robaki”, która już po miesiącu sprzedaży uzyskała miano „złotej płyty”. Kolejne albumy studyjne ukazały się w 2014 („A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”) i w 2016 („Mywaswynas”).

„Rockowa Noc” to także konkurs dla młodych zespołów muzycznych, w którym do wygrania jest m.in. 3000 złotych, kilkadziesiąt godzin w profesjonalnym studiu nagrań z reżyserem dźwięku, koncert zespołu podczas „Rockowej Nocy 2020” oraz statuetka im. Tadeusza Nalepy. Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 31 lipca. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama