Fot. Materiały rodziny. Na zdjęciu dom, w którym mieszkała widoczna na zdjęciu obok Małgorzata Radoń
Reklama

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie prosi o wsparcie rodziny 33-letniej Małgorzaty Radoń, która uległa śmiertelnemu wypadkowi w domu. Na zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy.  

Małgorzata Radoń była pielęgniarką na oddziale chirurgii dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie przy ulicy Lwowskiej. Na co dzień mieszkała w miejscowości Słonne w gminie Dubiecko w powiecie przemyskim.

Małgorzata samotnie wychowała córkę, dziś 14-letnią córkę, Faustynę. Razem z nimi w remontowanym domu mieszkała matka 33-latki, Maria Radoń. Wszyscy żyli z pensji Małgorzaty. Los nie był dla nich łaskawy. Trzy lata temu stracili dom w wyniku pożaru.

W odbudowę domu zaangażowała się potem cała wieś. Nowy dom, który stanął w 2019 roku, miał być początkiem nowego życia. I tak było do 14 lutego br., gdy Małgorzata Radoń wróciła z pracy. 33-latka spadła z niedokończonych jeszcze schodów, zginęła na miejscu.

– Była bardzo cenioną pielęgniarką, kompetentną a zarazem sumienną i obowiązkową – wspomina Małgorzatę Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położonych w Rzeszowie. 

Matka Małgorzaty oraz 14-letnia córka muszą teraz same wykończyć dom i spłacić kredyt – 120 tys. zł. Maria Radoń co miesiąc do banku musi wpłacać do banku 2000 zł, aby spłacić ratę kredytu hipotecznego (nie był ubezpieczony) oraz kredytu na ogrzewanie.

Matka Małgorzaty Radoń nie jest w stanie sama tego udźwignąć. Pani Maria, która zajęła się opieką nad 14-letnią Faustyną, nie ma stałych dochodów. W pomoc włączyli się ich znajomi oraz Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie.

Iwona Rolska na portalu zrzutka.pl założyła zbiórkę pieniędzy. Potrzebne jest przede wszystkim ocieplenie, bo w domu jest coraz większa wilgoć i wykończenie schodów, tych które stały się przyczyną tragedii. Pieniądze potrzebne są również na spłatę kredytu.

– Bez tego dom może przejąć bank – twierdzi Iwona Rolska. – 100 procent zebranej przez nas kwoty zostanie przekazane rodzinie. Żadna złotówka nie zostanie tu zmarnowana. Wierzę, że razem możemy pomóc i podarować im choć odrobinę spokoju i radości

Dotychczas udało się zebrać już ponad 45 tys. zł. Link do zbiórki jest TUTAJ

W pomoc zaangażował się także Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Pieniądze można wpłacać na konto: 07 1600 1332 1847 4932 3000 0005 (BGŻ BNP Paribas o. Przemyśl), z dopiskiem: “Dla pielęgniarki Małgorzaty”. 

Istnieje też możliwość odprowadzenia 1 procent podatku na Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży “Caritas”, nr konta: 25 1090 2750 0000 0001 0482 0437, KRS: 0000246791 z dopiskiem: “Dla pielęgniarki Małgorzaty”.

Fot. Materiały rodziny. Na zdjęciu Małgorzata Radoń

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: