Reklama

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Dębicy. Mężczyzna kopał psa czekającego przy sklepie na swoją właścicielkę. Poza karą pieniężną, 30-latek spędzi rok w więzieniu.

Zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem oficer dyżurny dębickiej policji odebrał w czwartek około godz. 16:00. Z relacji świadków wynikało, że pies czekający przed sklepem na swoją właścicielkę, został kilkakrotnie kopnięty przez nietrzeźwego mężczyznę.

Policjanci na miejscu nie zastali kobiety, bo była już z psem u weterynarza. Lekarz stwierdził, że pies był uderzony w okolice głowy oraz kręgosłupa, gdzie miał widoczne obrażenia.

Funkcjonariusze zaczęli szukać sprawcy. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Dębicy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do dębickiej komendy, gdzie spędził noc w celu wytrzeźwienia. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,32 promila alkoholu.

Wczoraj mieszkańcowi Dębicy przedstawiono zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Mężczyzna przyznał się do zarzutów, złożył obszerne wyjaśnienia i dobrowolnie poddał się karze: zakazu posiadania zwierząt przez 10 lat, nawiązce 1000 zł na rzecz leczenia zwierzęcia oraz roku pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: