Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszów

Jeszcze kilka miesięcy i będzie widać dach. Na razie robotnicy pracują na poziomie minus jeden.

Budowa hali z widownią na 230 miejsc rozpoczęła się siedem miesięcy temu od wyburzenia starej sali gimnastycznej. Była już w tak złym stanie technicznym, że modernizacja po prostu się nie opłacała.

Nowa hala będzie miała dwie kondygnacje. Główna część powstanie na parterze. Tam zaprojektowano boisko do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, badmintona oraz trybuny.

Na tym samym poziomie będzie jeszcze pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale do zajęć indywidualnych. Część podziemną zajmą szatnie, siłownia, sanitariaty, sala treningowa oraz pomieszczenie do przechowywania rowerów. I to właśnie tam pracują teraz robotnicy.

– Wykonawca buduje ściany i szykuje zbrojenie pod strop piwnicy. Wcześniej musiał przełożyć podziemne sieci, które kolidowały z nowym budynkiem. Zabezpieczył też drzewo, pomnik przyrody, które rośnie obok hali – mówi Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszów

Hala zostanie połączona z zabytkowym budynkiem I LO przy ulicy 3 Maja. Klatka schodowa pozwoli na wykonanie łącznika także na poziomie pierwszego piętra szkoły.

Kolejny etap to budowa ścian i słupów podtrzymujących dach głównej hali. Budynek ma być zadaszony latem tego roku. Później rozpoczną się prace wewnątrz. Hala za prawie 12 mln złotych ma być gotowa w połowie 2024 roku. 

Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszów

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama