„Rotunda” zamieniona na „Starą Szwalnię” – zniszczony obiekt odzyskał życie [FOTO]

Reklama

Trwający ponad pół roku proces modernizacji dawnej galerii „Rotunda” w Rzeszowie dobiegł końca. Odnowiony obiekt, który nosi nową nazwę „Starej Szwalni”, został już przekazany nowemu najemcy.

 

Budynek „Rotundy” przy ulicy Okulickiego w czerwcu 2019 roku kupili Paweł Preisner, prezes firmy deweloperskiej „Szklane Tarasy”, oraz Bartłomiej Perdeusz, prezes firmy „Invest Development”. To oni postanowili nadać obecnemu budynkowi „drugie życie”. Skala remontu i robót koniecznych do wykonania okazała się większa niż początkowo myśleli.

– Budynek był w złym stanie, ale takie wyzwania motywują nas do jeszcze bardziej intensywnej pracy. Możemy nawet powiedzieć, że dzięki współpracy z projektantami udało nam się przemienić nieatrakcyjną architekturę w wyróżniający się obiekt na mapie Rzeszowa – mówią właściciele „Starej Szwalni”.

Prace nie ograniczyły się wyłącznie do renowacji budynku, ale wiązały się ze zmianą nazwy. Nowa nawiązuje do historii mówiącej o tym, że na miejscu obecnej galerii znajdował się dawniej zakład szwalniczy. To zainspirowało nowych właścicieli galerii, by nazwa obiektu, jego wygląd i wprowadzone rozwiązania nawiązywały do przeszłości i stylu retro. 

W „Starej Szwalni” znalazło się już około 100 starych maszyn szwalniczych, które zdobią jej wnętrza. Docelowo we wszystkich przestrzeniach i otoczeniu budynku znajdzie się blisko 1000 eksponatów.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na terenie obiektu już funkcjonuje klub Fitness For Life, który swoim klimatycznym wystrojem wpisuje się w całą koncepcję „Starej Szwalni”. W budynku jest także powiększona „Fabryka Czekolady” oraz sklep meblowy „Meblik”. Właściciele „Starej Szwalni” zapowiadają, że pozostałe powierzchnie również zostaną wkrótce udostępnione.

O tym, jak „Stara Szwalnia” docelowo będzie zaaranżowana, pisaliśmy TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama