Rzeszowska „Rotunda” zmieni się na „Starą Szwalnię”. Co w niej będzie?

0

Lokale handlowo-usługowe, kwiaciarnia oraz restauracja, a także strefa o profilu dziecięcym, biura i przestrzeń coworkingowa – tak będzie w obecnym centrum handlowym „Rotunda” w Rzeszowie, które zmieni nazwę na „Starą Szwalnię”.

 

O tym, że „Rotundzie” przy ulicy Okulickiego zostanie nadanie „drugie życie” pisaliśmy kilka tygodni temu. Nowi właściciele centrum zapowiedzieli wówczas powstanie muzeum szwalniczego (w miejscu „Rotundy” w przeszłości była szwalnia), które ma podkreślić historię tego miejsca oraz klimat retro budynku. Będzie też nowa nazwa – „Stara Szwalnia”. 

Budynek „Rotundy” w czerwcu kupili Paweł Preisner, prezes firmy deweloperskiej Szklane Tarasy, oraz Bartłomiej Perdeusz, prezes firmy Bar-Mot. To oni postanowili nadać obecnemu budynkowi to „drugie życie”. W poniedziałek poznaliśmy więcej szczegółów ich planów. Na parterze „Starej Szwalni” będą lokale handlowo-usługowe, kwiaciarnia oraz restauracja.

Pierwsze piętro będzie strefą o profilu dziecięcym, natomiast drugie przeznaczone zostanie na biura i przestrzeń coworkingową.- Współczesne galerie handlowe to najczęściej obiekty wyłącznie nastawione na konsumpcję. Brakuje im charakteru, a ich design przypomina wnętrza bezdusznej korporacji – mówi Paweł Preisner. 

– Gdybyśmy myśleli wyłącznie kategoriami zysku, to ograniczylibyśmy się do modernizacji „Rotundy”. Chcemy jednak czegoś więcej, pragniemy stworzyć klimatyczne miejsce, w którym sami chętnie spędzilibyśmy czas w gronie najbliższych. Mamy nadzieję, że myśląc o kameralnym wypadzie na miasto, mieszkańcy Rzeszowa będą mówić już niedługo do swoich znajomych: „Spotkajmy się w Szwalni” – marzy się nowym właścicielom budynku. 

„Stara Szwalnia”, chociaż ma być obiektem nowoczesnym, będzie stawiała na styl retro. Design i architektura obiektu zaprojektowane zostaną tak, aby w jego bywalcach wzbudzać odczucia cofnięcia się w czasie. Wrażenie to potęgować mają nie tylko ogólna stylistyka, ale również najdrobniejsze szczegóły oraz wykorzystane rekwizyty, jak np. stare maszyny szwalnicze.

Aby zachować styl retro oraz nawiązać do historii wybrani zostali najlepsi specjaliści od architektury, wystroju wnętrz, jak również zagospodarowania terenów zieleni. Nowi właściciele „Rotundy” chcą gruntownie zmodernizować obiekt, zmienić jego charakter oraz otworzyć na jego terenie muzeum szwalnictwa. Ponowne otwarcie zaplanowano na styczeń 2020 roku.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama