Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Poprawa bezpieczeństwa rowerzystów – to główny cel akcji „Rowerowy czerwiec z policją”, której trzecia edycja zainauguruje dzisiaj (3 czerwca) na terenie miasteczka rowerowego w Rzeszowie.  

Akcję w każdą niedzielę czerwca będą prowadzić policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Odbywać się ona będzie na terenie miasteczka rowerowego przy ulicy ks. Józefa Sondeja, które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Policjanci będą służyć pomocą przede wszystkim rowerzystom, oferując m.in. pomoc w nauce bezpiecznego korzystania z jednośladów. Funkcjonariuszy wspierać będą również pracownicy Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

Wszyscy chętni dzisiaj i w każdą kolejną czerwcową niedzielę w godz. 15:00-19:00 pod okiem policjantów będą mogli sprawdzić w praktyce znajomość przepisów i umiejętności poruszania się rowerem w symulowanych warunkach, jakie stwarza miasteczko ruchu drogowego.

Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z porady policjantów, którzy wyjaśnią zasady ruchu drogowego, zinterpretują wątpliwości dotyczące znaków, obowiązujących przepisów lub sytuacji drogowych. Policjanci podpowiedzą, jak prawidłowo powinien być wyposażony rower. Będą również zachęcali do używania elementów podnoszących bezpieczeństwo, czyli kaski i kamizelki odblaskowe.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W punkcie konsultacyjnym podczas zabawy z policjantami, rozwiązując zadania, dzieci poznają podstawowe zasady ruchu i podstawowe przepisy drogowe, a najmłodsi będą mogli wykazać się uzdolnieniami plastycznymi.

Akcji „Rowery czerwiec z policją” patronuje Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama