Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Policjanci zatrzymali 13-latka i 15-letniego chłopaka, którzy na rzeszowskim skateparku zaatakowali dwóch młodszych nastolatków. Jednemu z nich ukradli 50 zł. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek ok. godz. 14:30. Z ustaleń rzeszowskich policjantów wynika, że na skateparku było dwóch chłopców w wieku 12 i 13 lat. 

– Zostali zaczepieni przez dwóch agresywnych, nieznanych im nastolatków. Napastnicy najpierw próbowali wyrwać plecak starszemu chłopcu, a gdy to się nie udało, swoją agresję skierowali na 12-latka. Jeden z nich zabrał mu rower, a drugi wyrwał saszetkę – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Ostatecznie napastnicy na prośbę 12-latka zostawili mu rower, natomiast z saszetki ukradli 50 zł. Po zdarzeniu uciekli w kierunku Nowego Miasta. Na szczęście 12-latkowi nic poważnego się nie stało. Jego i rok starszego kolegę policjanci odwieźli do domów. Rodzice chłopca złożyli zawiadomienie o ściganie sprawców. 

Funkcjonariusze ustalili, że rozboju dokonali dwaj nastolatkowie w wieku 13 i 15 lat. Obaj zostali zatrzymani w poniedziałek. Przesłuchano ich w komendzie w obecności rodziców. Obaj przyznali się do winy. Policja o całej sprawie powiadomi sąd rodzinny w Rzeszowie, który zdecyduje o dalszych krokach wobec nastolatków. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

Comments are closed.