Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 lat, którzy pobili i okradli 28-latka. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. 

Do rozboju doszło w połowie stycznia br. 28-latek rano wychodził z jednego z rzeszowskich lokali. Zaczepili go dwaj mężczyźni. Zażądali od niego gotówki. 28-latek nie miał przy sobie pieniędzy, ale napastnicy zmusili go, by wybrał je z bankomatu za pośrednictwem aplikacji. 

Młody mężczyzna podszedł ze sprawcami do bankomatu. Wykorzystał ich nieuwagę i zaczął uciekać. Napastnicy go jednak dopadli. – Mężczyźni bili 28-latka po twarzy, a gdy upadał, zaczęli go kopać – opisuje podinsp. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Sprawcy zmusili 28-latka, by wybrał pieniądze ze swojego konta – 700 zł. To jednak im nie wystarczyło. Jeden z napastników zażądał przelewu na swój prywatny rachunek. 28-latek zrobił przelew. Pokrzywdzony stracił łącznie 1300 zł. 

Powiadomieni o sprawie kryminalni z rzeszowskiej komendy trzy dni później namierzyli personalia pierwszego napastnika, którym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Kilka dni później zatrzymali drugiego, także 25-latka z Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zbieraniem dowodów przeciwko 25-latkom zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, gdzie sprawcom przedstawiono zarzut rozboju.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że mieszkaniec powiatu łańcuckiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, a 25-latek z Rzeszowa – dwa miesiące. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama