Rozbudowa szkoły 21
Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie będzie większa. Rozbudowa ma się rozpocząć w czerwcu. Potrwa dwa lata. W tym czasie część uczniów będzie mieć lekcje w innej placówce.

Podstawówka nr 21 przy ul. Miodowej pęka w szwach. Ma 29 oddziałów i 740 uczniów. Pierwsza lekcja rozpoczyna się o godz. 7:10, ostatnia kończy o 16:55.

Budynek szkoły to trzypiętrowy segment z małą salą gimnastyczną. Na korytarzach odbywają się nie tylko lekcje wf, ale również plastyki i religii. Są też sale open space – na korytarzu ustawiono ławki, a zamiast tablicy jest rzutnik z rozwijanym ekranem. 

– Ta rozbudowa jest nam pilnie potrzebna – mówi Renata Drozdowska, dyrektorka SP 21.

Rok temu miasto wybrało firmę, której zlecono przygotowanie projektu nowego trzykondygnacyjnego segmentu. Będzie w nim 10 sal, dwie świetlice, biblioteka z czytelnią, ale też hala sportowa z trybunami dla ok. 100 osób i zapleczem.

Jeżeli plan się powiedzie, rozbudowa ruszy w czerwcu. W czasie remontu część uczniów będzie musiała mieć lekcje w innym miejscu. Szkoła prawdopodobnie wynajmie sale w budynku parafii pw. św. Jadwigi Królowej przy al. Rejtana 21.

– Najpierw chcę porozmawiać z rodzicami, skąd ta propozycja i które klasy mogłyby mieć tam lekcje – odpowiada dyrektor Drozdowska, gdy pytamy o szczegóły.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przy kościele akademickim jest Międzynarodowe Studenckie Centrum Kultury Chrześcijańskiej. Niewykluczone, że to właśnie tam będą odbywać się lekcje.

– Cały czas jesteśmy w fazie negocjacyjnej – dodaje Zbigniew Bury, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta w Rzeszowie. Uważa też, że to dobre miejsce na lekcje dla starszych klas. Tym bardziej, że innego nie ma.

– W zeszłym roku prowadziliśmy intensywne poszukiwania, ale zainteresowania nie było. Nawet ofertami wynajmu – podkreśla dyrektor wydziału edukacji. 

Na to muszą się jednak zgodzić radni miasta. Wcześniej, opinie w tej sprawie musi wydać kurator oświaty. Projekt uchwały o utworzeniu innej lokalizacji prowadzenia lekcji dla uczniów SP nr 21 jest w porządku obrad wtorkowej (31 stycznia) rady miasta. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl  

Reklama