Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News

W rzeszowskich szkołach ponad 1800 uczniów w środę rozpoczęło egzamin gimnazjalny. W ratuszu twierdzą, że egzamin odbywa się bez problemów. 

O 9:00 rozpoczął się egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie, dwie godziny później z języka polskiego. W czwartek uczniów czeka część matematyczno-przyrodnicza, a w piątek języki obce.

Zgodnie z wtorkowymi zapowiedziami, we wszystkich prawie 20 szkołach w Rzeszowie w środę rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Przystąpiło do niego ponad 1800 uczniów. – We wszystkich szkołach trwa waśnie egzamin – potwierdza Zbigniew Bury, dyrektor Wydziału Edukacji w rzeszowskim magistracie.

– Dla nas najważniejsze było, aby egzamin się odbył. Z informacji, które przekazywali we wtorek nauczyciele w komisjach egzaminacyjnych, powinni zasiadać tylko nasi nauczyciele – wyjaśnia dyrektor Bury.

Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, poinformowała, że w trzech polskich szkołach doszło do „nieprzewidzianych sytuacji”. Pierwsza część środowego egzaminu nie rozpoczęła się w tych placówkach, MEN to teraz wyjaśnia. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Środa jest trzecim dniem strajku w polskich szkołach. W Rzeszowie strajkuje 68 z 88 przedszkoli, szkół i pozostałych placówek edukacyjnych. Precyzyjne dane mają być znane po południu. 

Na Podkarpaciu do egzaminu przystąpiło ponad 20 tys. uczniów. We wtorek kuratorium zapewniało, że we wszystkich szkołach naszego województwa egzaminy się odbędą. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama