Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

Jak zapowiadali, tak też będzie. Tegoroczne spotkania prezydenta Tadeusza Ferenca z mieszkańcami rzeszowskich osiedli rozpoczną jeszcze w tym miesiącu. Pierwsze już w piątek.

Tzw. “Tour de Ferenc”, który w poprzednich latach, zazwyczaj rozpoczynał się jesienią, tym razem zainauguruje znacznie wcześniej. Spotkania Tadeusza Ferenca z mieszkańcami na poszczególnych osiedlach odbywają się od 16 lat. Omawiane są na nich bieżące sprawy osiedli i projekt budżetu miasta na kolejny rok.

Tak będzie i tym razem. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 27 lipca o godz. 16:30 w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Bł. Karoliny 21. Prezydent Ferenc spotka się z mieszkańcami osiedli Kotuli i Krakowska Południe. Spotkanie poprzedzi o 16:00 otwarcie nowej drogi łączącej ul. Krośnieńską z ul. Ustrzycką (na skrzyżowaniu z ul. Krośnieńską).

Już wiadomo, kiedy będzie kolejne spotkanie Tadeusza Ferenca z mieszkańcami, tym razem osiedli Dąbrowskiego, Gen. Roweckiego i Piastów. W poniedziałek (30 lipca) spotkanie odbędzie się o godz. 16:30 w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Dąbrowskiego 82.

Poniedziałkowe spotkanie poprzedzone zostanie uroczystym otwarciem ul. Podgórskiej (II etap) o 16:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

25 KOMENTARZE

 1. Na spotkanie można przyjść z 1,5 godzinnym opóźnieniem. Najpierw będzie historia, a dopiero potem kilka chwil dla mieszkańców. Będą obiecanki, z których nic nie wyniknie. To tak jak w kinach: najpierw reklama, reklama, reklama a potem dopiero fabuła.

 2. Jelcz-Berliet to była w miarę świeża licencja kupiona okazyjnie od bankruta, jednak i tak została w Polsce zmodyfikowana, i w ten sposób powstał Jelcz PR110

 3. Szanowny Studencie – to też moje miasto /
  też pamiętam jakie było w latach 50-tych ubiegłego wieku – sytuacja jest taka że trzeba wiedzieć w jakim momencie powdiedzieć ; koniec – dziękuję i odciąć sie od stołka – a co to nie ma innych kandydatów tylko Ci wymienieni
  A jaki to problem prosze zgłosić swoją kandydaturę ,
  potrzebna jest nowa krew, nowe wizje ,
  Zagłosuję na Pana !

 4. Na tym podobno inteligentnym systemie do sterowania ruchem zaprawie 400 mln zł musiał być chyba duży przewał.Od miesięcy tablice nic nie informują no z wyjątkiem informacji ,, szybko poszczaj skrzyżowanie,,.Ale taką informacje można zawiesić na stałe. Te nowe duże nad drogami od miesięcy są czarne jak du.. murzyna podobnie nie funkcjonują wagi do ważenia samochodów ciężarowych na wjazdach.To jest chyba atrapa za kilkanaście tysięcy.Teraz nie ma co się dziwić że na inne inwestycje pro-rozwojowe miejskie,remonty dróg nie ma środków finansowych w gminnej kasie bo dług miasta Rzeszowa to ponad 665 mln zł.Każdy mieszkaniec Rzeszowa jest zadłużony na ponad 3500 z.

 5. Abstrahując od Ferenca – jeśli uważasz, że Gierek kupował przestarzałe licencje, to porównaj sobie np. w wikipedii zewnętrze i wnętrze jelcza-berlieta z wnętrzem popularnego “ogórka” albo wyroby UNITRa Diora w Dzierżoniowie (obecnie zlikwidowana i wyburzona) albo UNITRA Fonica w Łodzi (to samo) z lat 60-tych i te licencyjne z końca lat 70-tych.
  Poza tym Gierek zrobił 21 mld $$ długu, umorzonego na przełomie lat 80/90 przez Klub Paryski i Klub Londyński oraz rząd USA.
  Sprawdź ile długu ma Polska teraz i zastanów się na co został zaciągnięty przez postsolidarnościowe władze.

 6. Nie musi ale chce to jest szacunek do mieszkanców robi to od lat nie tylko przed wyborami on juz w tym wieku nic nie musi i az dziwne ze mu sie chce.

 7. Robota ma sie robić a że pózniej studzienki się zapadają,płyty marmurowe pękają na ul.3 maja (ponad 7 mln zł wydane z kasy miejskiej) a inteligentny system sterowanie ruchem za 350 mln zł generuje jeszcze większe korki w centrum niż kiedy tego sytemu nie było.Na tablicach informacja ,,szybko opuszczaj skrzyżowanie,,.Najważniejsze że radny miejski ma za to prace w tym ,,Smart systemie,, bo co taki swiateczny ,,cymbalista ratuszowy,, może innego robić jak być takim ratuszowym posłańcem do negocjacji umów offsetowych.

 8. Na Osiedlu Krakowska Południe mieszka 10 tysięcy ludzi.
  Pan prezydent proponuje im spotkanie o 16,30, w czasie w którym ludzie wracają z pracy, w szkole która daleko od osiedla.
  Bardzo dobry sposób by na spotkanie nie przyszli mieszkańcy a zawodowa grupa klakierów.
  Potem będą zdjęcia z otwarcia czegoś tam, tłum na zdjęciach za spotkania, filmik z umiejętnie operująca kamerą.
  Brawo, nie ma to jak dobra szkoła z czasów PRL.

 9. Ferenc wieczny nie jest. Ale zapewniam jeszcze zapłaczesz gdy Rzeszów dostanie sie w ręce takiego Kultysa czy Fijołka z Pisu.

  Prawda taka że Rzeszów rośnie gospodarczo, wizerunkowo i liczebnie a sukces ma na imię Ferenc. Gdyby mi w wypadku nogi ujebało to na kulasach doczołgam się i zagłosuję na pana Ferenca. Bo Rzeszów to moje miasto.

 10. Czy na siłę ściągnie wszystkich z UM,a Sienko będzie się udzielał propagandowo niczym lektor z komitetu KC PZPR.Zdecydowanie najwięcej jest pracowników UM,dyrektorów spółek miejskich,emerytów z byłej partii PZPR,SLD, klakierzy z ratusza i podstawione osoby które co rok proponują programy i inwestycje w większości nie realizowane.Znów będzie zapewne kolejka jednotorowa ,zoo,a może nowe żwirowisko połączone z zarośniętym zalewem rzeszowskim.A o długach gminy Rzeszów ponad 665 mln zł cisza bo to jest niewygodne.Gierek też tak kupował za publiczne pieniądze przestarzałe licencje na autobusy czy samochody osobowe.

 11. Faktyczie racja rzadki przypadek jak od 16 lat co spotkanie słysze że droga : Zygmunta Starego bedzie robiona i tylko slysze a dzielnica przyłączona do miasta 41 lat temu
  ( Wilkowyja południe)
  No to ja tu błędu nie widze ani szanowania Suwerena czy mieszkańca oczekiwał bym konkretu np.
  Bedzie zrobiona na 100 lecie przyłączenia do miasta i wtedy wszystko proste- jasne- zrozumiałe a nie przez 16 lat zaklinanie rzeczywistości : O !
  I to są fakty a nie farmazony i brednie coto – jakto- cudownie i wspaniale.

 12. No emeryture dostaje – no to jak to jest Suweren ma pracowac;
  60Panie/ 65 Panowie – to jest jasne ale co z tymi Urzędnikami to nie rozumiem to jakim prawem zajmują te taborety rozumiem że jako czciciele Bożka MAMMONA i bedący pod dzialaniwm choroby – zwanej stołkologia mają problem z oderwaniem od mamony i od stołka ale trzeba se powiedzieć basta – koniec – no i tu jak widzimy mamy problem : O !

 13. Przez to osiedle potrzebna jest droga zbiorcza od Krakowskiej przez Staroniwską, równoległa do ul.Przemysłowej i wpadająca do “łącznika” czyli tzw. Trasy Południowej na zachód od wlotu w nią ul. Przemysłowej, z odnogami 2+2 po linii ul. bł. Karoliny i Staroniwskiej. Bez tego Trasa Południowa kompletnie nie ma sensu, bo nie pomaga komunikować miasta wewnątrz, tymczasem miejsca na tym osiedlu coraz mniej, bo ciasna zabudowa blokowisk dochodzi już do Pańskiej.

 14. Gościu, ten rzadki przypadek stwarza wrażenie że słucha, coś tam małego zrobi z tego co usłyszy. Jednak głównie robi to na co ma ochotę i czym jest zainteresowany i gdzie czuje korzyść. Tur de Ferenc to socjotechniczna sztuczka. Wybierz się na jakieś spotkanie to się dowiesz jakie ma podejście do przeciwników. Brawa są zdecydowanie nienależne.

 15. Każdy popełnia błędy jeden więcej drugi mniej ale ten prezydent to rzadki przypadek szanowania przez urzędnika swoich wyborców od lat jeżdzi słucha ludzi i co najważniejsze nie są to spotkania ustawiane z pytaniami rozdanymi wczesniej na kartkach jak to obecnie w modzie a przeciwnicy nie są usuwani,obrażani i wynoszeni.Brawo za klasę.

Comments are closed.