Reklama

Po wybudowaniu amfiteatru na osiedlu Krakowska-Południe czas na kolejne inwestycje. Ruszyły prace przy budowie m.in. boisk, alejek i placu wejściowego.

[Not a valid template]

 

Amfiteatr został wybudowany prawie rok temu. Kosztował 477 tys. zł. Inwestycję zrealizowano z pierwszej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na amfiteatr oddano najwięcej głosów -3286.

Po oddaniu do użytku amfiteatru, urzędnicy zapowiadali, że na tym nie koniec atrakcji w rejonie ul. Lewakowskiego i Zbyszewskiego. Miasto realizuje projekt „Zagospodarowanie terenów zieleni na os. Krakowska – Południe”. Przed zakończeniem budowy amfiteatru miasto na osiedlu wybudowało także jeden z trzech placów zabaw, które docelowo mają tam powstać.

Ratusz deklarował, że kolejne inwestycje na osiedlu rozpoczną się w tym roku. I tak się właśnie dzieje od kilku dni. Na teren przed amfiteatrem wjechały koparki i zaczęły się nowe inwestycje, które powierzono firmie Rol-Pol. W wygranym przetargu zaoferowała prawie 517 tys. zł.

Co za to powstanie? Już wiadomo, że firma wybuduje trawiaste boisko o wymiarach 44×24 m. Będzie też boisko do gry w siatkówkę o wymiarach 18×9 m, utwardzone boisko do koszykówki (15×12 m). Na długości 15 m będzie ścianka do odbijania.

Od strony ul. Zbyszewskiego powstanie plac wejściowy wraz z trejażami i siedziskiem w formie gabionu. Będzie też plac z poidełkiem przy placu zabaw, alejki od placu wejściowego do placu zabaw.

Przy boiskach zostanie zamontowanych 24 ławek z gabionów, czyli takich, które można wypełnić kamieniami, drewnem i szkłem oraz 16 kolejnych ławek na terenie całego placu. Oświetlać go będzie 7 latarni. Cały teren będzie ogrodzony.

Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Na tym zagospodarowanie terenów na os. Krakowska – Południe nie koniec. Miasto ma w planach budowę nowych placów zabaw, plenerowej siłowni oraz ścieżki zdrowia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Ożeniło nas miasto z gargamelem na środku. Jak będą nasadzać rośliny to pewnie tylko trujące. Co za baran zaprojektował toto tego karczlaka ochydnego.

Comments are closed.